SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przemysław Marszał za Grzegorza Miechowskiego prezesem 11 bit studios, firma chce wydawać więcej gier „AAA - alternative”

Grzegorz Miechowski zrezygnował z funkcji prezesa produkującej i wydającej gry wideo spółki 11 bit studios. Pozostaje w zarządzie, natomiast nowym prezesem został Przemysław Marszał. - Planujemy wydawać więcej tytułów, których skala będzie rosła. Nasz długoterminowy cel, żeby być światowym liderem, jeśli chodzi o produkcję gier „AAA - alternative”, pozostaje aktualny - zapowiada nowy prezes.

Od lewej: Przemysław Marszał i Grzegorz MiechowskiArticle

O zmianach w zarządzie 11 bit studios zdecydowała we wtorek rada nadzorcza.

Grzegorz Miechowski to założyciel firmy, był jej prezesem od grudnia 2009 roku. Ma 7,52 proc. akcji spółki.

Przemysław Marszał jest w zarządzie 11 bit studios też od grudnia 2009 roku, ma 4,51 proc. akcji.

W udostępnionym przez spółkę nagraniu wideo Grzegorz Miechowski opisał, że w ramach zarządu będzie teraz nadzorował obszar operacyjny, Michał Drozdowski (jest w zarządzie od lipca 2015 roku) będzie odpowiadał za część produktową, a Przemysław Marszał - za strategię firmy.

Przemysław Marszał zapowiedział, że 11 bit studios będzie realizować projekty o większej skali niż dotychczas, usprawni pracę zespołu, który niebawem będzie liczył ponad 300 osób. - Naszym celem jest robienie coraz większych projektów, ambitnych, zarąbistych gier, myślenie o tym bardzo długofalowo - stwierdził.

 

11 bit studios chce tworzyć więcej gier Alternative AAA

- Musimy postawić na dynamiczną organizację, wspierającą pracę dużych zespołów. Chcemy budować coraz większe projekty “Alternative AAA” i jednocześnie lepiej rozumieć swoje przewagi i budować je na przyszłość - podkreślił Marszał w komunikacie prasowym.

Zapowiedział, że 11 bit studios będzie nadal koncentrować się na produkcji i wydawaniu gier opartych na wyraźnych ideach. – Czujemy się bardzo dobrze w tym segmencie rynku. Można wręcz powiedzieć, że go zbudowaliśmy i chcemy dalej rozwijać. Taki kierunek oznacza dla nas także strategiczny wzrost inwestycji w nowe projekty, w tym zewnętrzne. Planujemy wydawać więcej tytułów, których skala będzie rosła. Nasz długoterminowy cel, żeby być światowym liderem, jeśli chodzi o produkcję gier „AAA – alternative”, pozostaje aktualny. Jestem przekonany, że możemy go osiągnąć - uważa nowy prezes firmy.

- Przemek to wizjoner. Ma dużą wiedzę o branży, intuicję i nie boi się myśleć o kierunkach rozwoju branży growej oraz przyszłości 11 bit studios. Wzmocni nasz potencjał zajmując się strategicznym długoterminowym planowaniem oraz sferą innowacji, podczas gdy ja skupię się na tym, co znam najlepiej, czyli na tematach operacyjno – finansowych, administracyjnych i marketingowych. Klarowny, odpowiedni do naszych indywidualnych zdolności podział obowiązków to jest zmiana, której potrzebujemy, i którą postrzegam bardzo pozytywnie – zapewnił Grzegorz Miechowski.

W pierwszej połowie br. 11 bit studios osiągnęło wzrost przychodów sprzedażowych z 30,74 do 50,17 mln zł oraz zysku netto z 7,42 do 25,01 mln zł. Firma podkreśla, że przez nieco ponad dwa lata od premiery wpływy z jej hitowej gry „Frostpunk” wynoszą prawie 110 mln zł.

11 bit studios jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy, kapitalizacja firmy wynosi obecnie 1,1 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przemysław Marszał za Grzegorza Miechowskiego prezesem 11 bit studios, firma chce wydawać więcej gier „AAA - alternative”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl