SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Właściciel 4F chce wejść w odzież premium, negocjuje współpracę z Moliera2

Igor Klaja, prezes i właściciel spółki OTCF, do której należą marki odzieży sportowej 4F i Outhorn, podpisał list intencyjny o współpracy z firmą Moliera2 z segmentu mody luksusowej.

Article

Na mocy listu intencyjnego Igor Klaja i Moliera2 zamierzają prowadzić negocjacje dotyczące zasad i warunków współpracy. W komunikacie giełdowym Moliera2 opisano, że chodzi o „przedsięwzięcie biznesowe polegające na budowie lidera wśród przedsiębiorstw działających na terenie Europy Środkowej i Wschodniej w segmencie sprzedaży internetowej i stacjonarnej marek luksusowych”.

- Jestem przekonany, że razem z brandem Moliera2 możemy stać się liderem na rynku sprzedaży dóbr premium dla wymagających i podążających z duchem czasu klientów. Nasza współpraca oparta na wiedzy i doświadczeniach dotyczących projektowania, tworzenia oraz sprzedaży odzieży i akcesoriów sprzyja realizacji wyznaczonego celu - komentuje w komunikacie Igor Klaja.

Więcej informacji o tym projekcie, m.in. formułę współpracy i dane finansowe, ma zostać przekazane w kolejnych komunikatach.

- Aktualnie jesteśmy wiodącym graczem na polskim rynku e-commerce, a dzięki współpracy z Igorem Klają i jego zespołem możemy jeszcze bardziej umocnić naszą pozycję. Wspólnie chcemy osiągnąć status niekwestionowanego lidera nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej, jeśli chodzi o sprzedaż  stacjonarną i internetową luksusowych marek i produktów. Bardzo się cieszę z nawiązanej przez nas współpracy - mówi Marcin Michnicki, prezes Moliera2.

Moliera2 ma butiki z odzieżą luksusową

Do Moliera2 należy kilka butików stacjonarnych z odzieżą luksusową w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Sopocie i Zakopanem. W br. firma w centrum Warszawy uruchomiła pierwszy salon z jedną marką - Philipp Plein.

W zeszłym kwartale przychody Moliera2 zwiększyły się rok do roku o 13,9 proc. do 30,83 mln zł. Wpływy z e-commerce poszły w górę o 166 proc. i stanowiły już 21 proc. sprzedaży detalicznej.

Przy wzroście kosztów operacyjnych o 14,5 proc. do 30,75 mln zł zysk operacyjny zmalał z 217,3 do 81,2 tys. zł, a zysk netto - z 534,8 do 8 tys. zł. W ujęciu półrocznym miała 3,07 mln zł straty netto, wobec 278,9 tys. zł zysku rok wcześniej.

4F i Outhorn także poza Polską

Z kolei OTCF jest producentem odzieży sportowej 4F i Outhorn oraz dystrybutorem w Polsce marki Under Armour. Do firmy należy 200 sklepów stacjonarnych i 161 stoisk partnerskich w Polsce, a także łącznie kilkanaście placówek sprzedażowych na Litwie, Łotwie, Słowacji, w Rumunii i Czechach.

Jej produkty są sprzedawane łącznie w 42 krajach z całego świata. Marka 4F ubiera szereg reprezentacji na igrzyskach olimpijskich, od 2008 roku współpracuje z Polskim Komitetem Olipmijskim. jej ambasadorami marketingowymi są m.in. Robert Lewandowski, Anna Lewandowska i Łukasz Kubot.

W ub.r. firma osiągnęła wzrost przychodów o 29,6 proc. do 1,11 mld zł i 106,8 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Właściciel 4F chce wejść w odzież premium, negocjuje współpracę z Moliera2

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl