SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 8 mln zł na poprawę cyberbezpieczeństwa w szpitalach w woj. lubelskim

Ponad 8 mln zł na poprawę cyberbezpieczeństwa otrzymało 20 szpitali w woj. lubelskim, z którymi NFZ podpisał dotychczas umowy na dotacje. Za te pieniądze placówki mogą kupić np. systemy antywirusowe, a także przeprowadzić szkolenia z cyberbezpieczeństwa dla kadry.

fot. Shutterstock.comArticle

Rzecznik lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Małgorzata Bartoszek poinformowała w czwartek, że Fundusz podpisał 20 umów ze szpitalami na dotacje na poprawę cyberbezpieczeństwa. "Łączna wartość tych umów wynosi 8,1 mln zł. W trakcie rozpatrywania są kolejne wnioski" – przekazała rzeczniczka.

Dotychczas umowę podpisano m.in. ze szpitalem klinicznym nr 1 w Lublinie, wojewódzkim szpitalem im. Jana Pawła II w Zamościu, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie, Instytutem Medycyny Wsi w Lublinie i ze szpitalem w Puławach.

Rzeczniczka zaznaczyła, że placówki medyczne mogą otrzymać od 240 tys. zł do 900 tys. zł z Narodowego Funduszu Zdrowia na podniesienie poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

"Wysokość środków, jakie może otrzymać placówka medyczna, zależy od wartości jej kontraktu z NFZ. Szpital może kupić i uruchomić np. systemy antywirusowe, urządzenia i oprogramowanie zabezpieczające a także przeprowadzić szkolenia z cyberbezpieczeństwa dla kadry" – podkreśliła Bartoszek.

O pieniądze mogą wnioskować szpitale, które realizują świadczenia w ramach leczenia szpitalnego, rehabilitacji leczniczej, lecznictwa uzdrowiskowego, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień. Wnioski o dofinansowanie można składać do 30 listopada br.

Pieniądze na ten cel pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Dołącz do dyskusji: Ponad 8 mln zł na poprawę cyberbezpieczeństwa w szpitalach w woj. lubelskim

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl