SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Adamowi Andruszkiewiczowi doradza 21-letnia działaczka jego stowarzyszenia

Doradczynią Adama Andruszkiewicza, sekretarza stanu w kancelarii premiera zajmującego się cyfryzacją, została Kinga Niemiec - studentka Wydziału Prawa i Administracji UW działająca w założonym przez Andruszkiewicza Stowarzyszeniu „Dla Polski”.

Adam Andruszkiewicz i Kinga Niemiec Article

Kinga Niemiec zaczęła doradzać Adamowi Andruszkiewiczowi pod koniec maja. Według przepisów wynagrodzenie doradcy ministra w kancelarii premiera wynosi od 3,5 do 4,3 tys. zł brutto.

Jak zauważyła „Rzeczpospolita”, zgodnie z rozporządzeniem rządowym doradca w kancelarii premiera musi mieć wyższe wykształcenie, natomiast 21-letnia Kinga Niemiec jest w trakcie studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przy czym w rozporządzeniu zaznaczono, że w szczególnych przypadkach można zrezygnować z tego wymogu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W czym 21-letnia studentka doradza Andruszkiewiczowi? Centrum Informacyjne Rządu przekazało „Rzeczpospolitej”, że Kinga Niemiec jest doradcą „w zakresie wypracowywania rozwiązań cyfrowych na rzecz młodego pokolenia w wielu obszarach, m.in. takich jak bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci czy rozumienie potrzeb cyfrowych młodych Polaków, a także we wspieraniu w codziennych aktywnościach zawodowych ministra”.

Wyliczyło, że nowa doradczyni jest przewodniczącą jednego z zespołów Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, odbyła staż w zespole kancelarii premiera zajmującym się cyfryzacją oraz była zaangażowana w organizację międzynarodowej konferencji na temat cyfryzacji i „projekty na rzecz młodego pokolenia i nowych technologii”.

Kinga Niemiec działa też w powołanym przez Adama Andruszkiewicza Stowarzyszeniu „Dla Polski”.

Adam Andruszkiewicz na początku 2019 roku został wiceministrem cyfryzacji, a kiedy jesienią 2020 roku zlikwidowano resort, dołączył do kancelarii premiera jako sekretarz stanu.

Andruszkiewicz jest posłem od jesieni 2015 roku, został wybrany z listy Kukiz ’15w okręgu białostockim. Z ugrupowaniem rozstał się jesienią 2017 roku, w 2019 roku z powodzeniem startował do Sejmu z listy PiS. W latach 2015-2018 był wiceprzewodniczącym sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą.

W latach 2015–2016 był szefem Młodzieży Wszechpolskiej, a od maja 2016 do kwietnia 2018 roku był prezesem stowarzyszenia Endecja. W 2014 roku bez powodzenia startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Na początku czerwca br. na stanowisko podsekretarza stanu w kancelarii premiera odpowiadającego za cyfryzację został powołany Paweł Lewandowski, wcześniej m.in. wiceminister w resorcie kultury i dziedzictwa narodowego.

Dołącz do dyskusji: Adamowi Andruszkiewiczowi doradza 21-letnia działaczka jego stowarzyszenia

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl