SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Adam Marciniak wiceprezesem CCC, będzie nadzorował technologię i digitalizację

Adam Marciniak został powołany do zarządu firmy CCC, będzie nadzorował obszar technologii i digitalizacji. Poprzednio był członkiem zarządu PKO BP, a wcześniej był związany m.in. z Bankiem Pekao.

Adam MarciniakArticle

W ramach wykonywanych obowiązków Adam Marciniak obejmie nadzór nad rozwojem technologii, cyfryzacji oraz cyberbezpieczeństwa, przy ścisłej współpracy z biznesowymi funkcjami sprzedaży stacjonarnej, analityki CRM czy e-commerce w Grupie CCC.

- Sukcesywnie wzmacniamy kadrę zarządzającą Grupy CCC w kluczowych obszarach, które znajdują się w intensywnej fazie wzrostu. Nasza Spółka w ostatnich latach przeszła ogromną zmianę w zakresie nowych technologii i cyfryzacji. Dziś jesteśmy liderem omnichannel w Europie Środkowo-Wschodniej. Chcemy umacniać tę pozycję i jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów, a także je tworzyć - komentuje Marcin Czyczerski, prezes Grupy CCC.

- Jestem przekonany, że bogate doświadczenie zdobywane przez Adama Marciniaka w największych polskich bankach, tj. branży, która przeszła gruntowną transformację technologiczną, umożliwi nam jeszcze szybszy rozwój w obszarze digitalizacji i modelu omnichannel - dodaje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z początkiem września prezesem należącej do grupy CC spółki eobuwie został Damian Zapłata, poprzednio związany z Allegro.pl.

Marcin Czyczerski jest prezesem CCC od wiosny 2019 roku, natomiast funkcje wiceprezesów pełnią w firmie Mariusz Gnych, Karol Półtorak, Igor Matus, Kryspin Derejczyk i Adam Holewa (trzej ostatni zostali powołani w br.).

Grupa kapitałowa CCC w zeszłym kwartale finansowym, od maja do lipca br., miała 2,036 mld zł przychodów (to wzrost rok do roku o 40 proc.). i 250 mln zł EBITDA (wg MSSF16).

Adam Marciniak odszedł z zarządu PKO BP

W połowie sierpnia Adam Marciniak zakończył pracę w PKO Banku Polskim, przez ostatnie cztery lata był tam członkiem zarządu odpowiedzialnym za obszar technologii, cyberbezpieczeństwo oraz szkolenia i rozwój pracowników. Współtworzył takie rozwiązania jak Blik, IKO, Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa, cyfrowa tożsamość w administracji, ogólnopolski system eRejestracji na szczepienia Covid oraz koncepcję Chmury Krajowej.

Wcześniej pracował m.in. w Banku Pekao i Centralnym Domu Maklerskim Pekao. Był przewodniczącym prezydium Rady ds. Bankowości Elektronicznej przy Związku Banków Polskich, Rady Architektury IT przy Komitecie Rady Ministrów ds. Cyfryzacji, przewodniczącym Grupy Ekspertów IT działającej w Ministerstwie Finansów oraz członkiem zespołu doradców IT przy Ministerstwie Zdrowia. Przewodniczył również radom nadzorczym spółek Operator Chmury Krajowej i PKO BP Finat.

Adam Marciniak w 2003 roku ukończył Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie jako magister nauk informatycznych. W latach 2006-2007 studiował również zarządzanie projektami IT na Politechnice Warszawskiej. Ukończył także studia podyplomowe Executive Master of Business Administration na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Adam Marciniak wiceprezesem CCC, będzie nadzorował technologię i digitalizację

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl