SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aero2 wprowadza płatne pakiety bez Captcha i przerw w transmisji

Usługa darmowego dostępu do internetu Aero2 została wzbogacona o płatne pakiety Aero Mini. Oznaczają one limit danych, ale brak przerw w połączeniu z siecią i konieczności cyklicznego wpisywania kodów Captcha.

Article

Aero2 ma obowiązek zapewnienia usługi darmowego dostępu do internetu od 2011 do 2016 r. w ramach umowy zawartej z Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Jednak w kwietniu br. operator wprowadził ograniczenie w korzystaniu z usługi - wznowienie transmisji przerywanej automatycznie co 60 min. wymaga wpisania specjalnego kodu Captcha. Rozwiązanie spotkało się z dużą krytyką ze strony internautów, jednak UKE stanął na stanowisku, że nie jest ono sprzeczne z zawartą wcześniej umową (więcej na ten temat).

Teraz operator zaproponował nową ofertę o nazwie Aero Mini. W jej ramach można wykupić jeden z dwóch dostępnych pakietów. Pierwszy z nich kosztuje 5 zł i zapewnia limit 3 GB danych, drugi - za 10 zł - zwiększa ten limit do 5 GB. Pierwszy z pakietów jest ważny przez okres 30, a drugi - 60 dni. Oba likwidują przerwy w połączeniu z internetem i konieczność jego odnawiania za pomocą kodów Captcha.

Wykupienie pakietu w ramach Aero Mini nie powoduje zwiększenia prędkości transmisji, która pozostanie na maksymalnym poziomie 512 kb/s. Operator nie przewiduje tez przedłużenia ważności pakietów w przypadku ich połączenia - jedyny skutek to zwiększenie dostępnego pakietu danych. Aero2 oddało do dyspozycji użytkowników specjalny panel, w którym każdy z nich może sprawdzić ważność używanych pakietów. Przy wykupieniu usługi domyślnie zaznaczone jest w opcjach rozliczanie z operatorem za pomocą elektronicznej faktury. Jeśli użytkownik wybierze wysyłkę pod wskazany adres tradycyjnej, drukowanej faktury będzie musiał jednorazowo zapłacić za tę opcję 200 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aero2 wprowadza płatne pakiety bez Captcha i przerw w transmisji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jasiecek z gor
S....ny! Było do przewidzenia, że to zrobią i w jakiś sposób będą chcieli wywinąć się z darmoszki.
Całe szczęście, że inni operatorzy mają korzystniejsze warunki za kilka złotówek miesięcznie.
odpowiedź