SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agencja Brasil urosła na reklamach Grupy Pracuj i Łomży, wypłaci 900 tys. zł dywidendy

W ub.r. przychody agencji reklamowej Brasil zwiększyły się o 28,1 proc. do 6,6 mln zł, a zysk netto - z 535,5 do 898,7 tys. zł. Cały zysk trafi do udziałowców firmy jako dywidenda.

Article

Agencja Brasil w ub.r. zaczęła obsługę m.in. Grupy Pracuj (przygotowuje dla niej serię reklam ze zwierzętami w rolach głównych), piwa Łomża (w jego kampaniach pod hasłem „W swoim tempie” występuje aktor Adam Woronowicz) oraz platformy finansowej Smartney (z Dasią jako brand hero).

Pracowała też dla swoich dotychczasowych klientów, w tym ubezpieczyciela Link4 należącego do Grupy PZU (w trwającym przetargu walczy o jego dalszą obsługę), oraz napojów Tiger, Kubuś i wybranych produktów marki Łowicz.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Koszty operacyjne agencji wzrosły o 27 proc. - z 4,45 do 5,65 mln zł. W sprawozdaniu nie wyszczególniono, na co konkretnie przeznaczono wydatki.

Firmie udało się obniżyć pozostałe koszty operacyjne z 66,7 do 7,2 tys. zł, natomiast jej pozostałe wpływy operacyjne zwiększyły się z 31,8 do 47,2 tys. zł.

Duży wzrost przychodów przełożył się na zwiększenie wszystkich wskaźników rentowności Brasil. Zysk sprzedażowy poszedł w górę z 703,8 do 950,9 tys. zł, zysk operacyjny - z 668,9 do 991 tys. zł, a zysk netto - z 535,5 do 898,7 tys. zł.

Natomiast kwota zapłaconego podatku dochodowego zmniejszyła się ze 135,1 do 90,2 tys. zł.

Po jednej trzeciej udziałów agencji mają jej prezes Rafał Mazur oraz członkowie zarządu Jan Kleyff i Michał Wronecki. Cały zeszłoroczny zysk netto dostaną do podziału jako dywidendę.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2021 r., a poprzedni - 2020 r.

Dołącz do dyskusji: Agencja Brasil urosła na reklamach Grupy Pracuj i Łomży, wypłaci 900 tys. zł dywidendy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl