SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agnieszka Burzyńska pozwie portal TVP Info za tekst o mieszkaniu z posłem opozycji

Serwis TVP.Info napisał w środę, że Agnieszka Burzyńska „Fakt” i poseł Jacek Protasiewicz zamieszkali razem pod Warszawą - Protasiewicz regularnie występował jako gość „Faktu” i Onetu, a pytania w studiu zadawała mu właśnie Agnieszka Burzyńska - czytamy w tekście. - Spotkamy się w sądzie - zapowiada Burzyńska.

Agnieszka Burzyńska, fot. Onet Article

Burzyńska w lipcu br. została zawieszona przez naczelnych „Faktu” i Onetu z powodu „potencjalnego konfliktu interesów”. Wcześniej pojawiały się doniesienia o prywatnej relacji dziennikarki i polityka opozycji. Burzyńska skomentowała oświadczenie krótkim wpisem w mediach społecznościowych. - Jeśli chodzi o konflikt interesów? Wszystkie rozmowy są w internecie.

W połowie sierpnia dziennikarka ostatecznie zniknęła ze „Stanu po Burzy”, natomiast dalej prowadzi wywiady z politykami na portalu Fakt.pl. - Po otrzymaniu od Agnieszki Burzyńskiej oświadczenia potwierdzającego formalny konflikt interesów, redaktorzy naczelni „Faktu" i Onetu przeprowadzili analizę edytorialu. Nie stwierdzono, by ów konflikt rzutował na treści tworzone przez redaktor Burzyńską w ramach jej dziennikarskiej pracy – przekazała nam wówczas Agnieszka Skrzypek-Makowska, szefowa komunikacji zewnętrznej spółki.

„Spotkamy się w sądzie”

W środę portal TVP.Info napisał, że Agnieszka Burzyńska zamieszkała wspólnie z Jackiem Protasiewiczem pod Warszawą. „Udało nam się potwierdzić między innymi, że dziennikarka i polityk są współwłaścicielami co najmniej jednego mieszkania w powiecie wołomińskim” – czytamy w tekście. Przypomniano w nim również, że w internecie i w środowisku dziennikarskim od kilku już lat pojawiały się informacje o związku dziennikarki i polityka.

W lipcu dziennikarze TVP.Info próbowali ustalić, czy para ma jakiś wspólny majątek. Zapytali wówczas Burzyńską i Protasiewicza: „Czy posiadaliście lub posiadacie Państwo współwłasność mieszkaniową? Czy nie widzą Państwo konfliktu interesów między relacją osobistą/intymną polityka z dziennikarką?” - Choć od tamtej pory minęły ponad dwa miesiące, na te i inne nasze pytania nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi - czytamy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Poprosiliśmy Agnieszkę Burzyńską o komentarz do tego tekstu. - Nie komentuję. Spotkamy się w sądzie - powiedziała nam krótko dziennikarka. - Rozumiem wściekłość, ale takie są fakty. Sprawa dotyczy głośnej sprawy, którą opisywały liczne media, a podane przez nas informacje są prawdziwe - mówi dla Wirtualnemedia.pl Samuel Pereira, szef portalu TVP.Info.

Burzyńska w „Fakcie” od sześciu lat

Agnieszka Burzyńska związana jest z „Faktem” od wiosny 2016 roku - początkowo pracowała w dziale politycznym dziennika, w połowie 2019 roku przeszła do działu opinii. Od kwietnia 2019 roku wraz z Andrzejem Stankiewiczem prowadzi podcast „Stan po burzy”. W najnowszych odcinkach programu Burzyńską zastąpiła dziennikarka „Newsweek Polska” Renata Grochal, jako gość specjalny pojawił się także Kamil Dziubka z Onetu. Burzyńska w przeszłości pracowała m.in. w RMF FM, tygodniku „Wprost” oraz serwisie Kulisy24.pl.

W drugim kwartale 2022 roku średnia sprzedaż wydania „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) wyniosła 140 529 egz. - pokazują dane Polskich Badań Czytelnictwa „Audyt PBC”.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Burzyńska pozwie portal TVP Info za tekst o mieszkaniu z posłem opozycji

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl