SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Posłanka Lewicy przeprasza prezes Polskiego Radia. „Nie sprawdziłam informacji, podałam nieprawdę”

Posłanka Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska przeprosiła prezes Polskiego Radia Agnieszkę Kamińską za publiczne zarzucenie jej zatrudnienia Anny Czabańskiej w zamian za to, że Krzysztof Czabański (szef RMN) desygnował Kamińską na szefową publicznego nadawcy. - Informacja jest nieprawdziwa, nie sprawdziłam jej, przepraszam - napisała w oświadczeniu parlamentarzystka.

Konferencja prasowa Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej, 21 grudnia 2021 r. Fot. Lewica.org.plArticle

Zarzut pod adresem Kamińskiej i Czabańskiego pojawił się 21 grudnia podczas zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej, poświęconej nepotyzmowi PiS. - Krzysztof Czabański jest przewodniczącym Rady Mediów Narodowych i dał pracę Agnieszce Kamińskiej, która jest prezeską Polskiego Radia, ta z kolei, aby się odwdzięczyć, zatrudniła na stanowisku zastępcy dyrektora programowego żonę Krzysztofa Czabańskiego, panią Annę Czabańską – mówiła Prokop-Paczkowska w Sejmie. - Notowania Polskiego Radia spadają od dawna i chyba pani dyrektorka poświęca mało czasu swojemu zajęciu, ponieważ pełni jeszcze funkcję w radzie nadzorczej Lotos Paliwa. A tam pani Czabańska odwdzięcza się pani Kamińskiej, zatrudniając jej partnera Andrzeja Pomarańskiego na intratnym stanowisku.  

Okazuje się jednak, że Anna Czabańska pracuje w Polskim Radiu od 2016 roku, podczas gdy Agnieszka Kamińska została prezesem spółki w styczniu 2020 roku.  Dlatego Małgorzata Prokop-Paczkowska w mediach społecznościowych zamieściła teraz przeprosiny dla Kamińskiej, podkreślając, że słowa, jakie padły na konferencji prasowej naruszają jej dobra osobiste. – Podana przeze mnie informacja jest nieprawdziwa. Podałam nieprawdę, za co przepraszam – czytamy w oświadczeniu posłanki.

 

Kim jest Prokop-Paczkowska?

Małgorzata Prokop-Paczkowska między 1989 a 2007 rokiem pracowała w Telewizji Polskiej; związana byłą wówczas z TVP Szczecin i TV Polonia. Zajmowała się realizacją programów informacyjnych i felietonów. Była jedną z założycielek Ruchu Palikota i w 2011 roku została rzeczniczką tego ugrupowania.

Potem współpracowała z Robertem Biedroniem, współtworząc jego partię Wiosna.  W czerwcu 2021 Wiosna została rozwiązana, a Prokop-Paczkowska trafiła do Nowej Lewicy.

W 2020 r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 9,45 proc. do 346,99 mln zł. Wpływy marketingowe skurczyły się o 33 proc., za to środki z abonamentu RTV i rekompensaty wzrosły o 27 proc., stanowiąc już 80,5 proc. budżetu nadawcy. Natomiast koszty zwiększyły się o 0,4 proc. do 326,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Posłanka Lewicy przeprasza prezes Polskiego Radia. „Nie sprawdziłam informacji, podałam nieprawdę”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
...
Koń by się uśmiał. Tam ręka rękę myje. A Kamińska ma po prostu zerowe kompetencje do zarządzania ludźmi. Blisko dwa lata demolki Polskiego Radia o tym świadczy. Tak, teraz będą wszyscy przepraszać ją za jej niekompetencję. Za doradców też?
odpowiedź
User
pytanie
kiedy prezeska kamińska przeprosi obywateli za spadek słuchalności w PR, za 1.4% w 3? za wulgaryzmy w 3? za prostactwo? za zatrudnianie od pługa oderwanych prymitywów? za złe zarządzanie? za marnowanie publicznych pieniędzy na złe decyzje personalne? za wizerunkowy upadek radia? za partyjniactwo? za źle realizowaną misję publiczną?
odpowiedź
User
Dokładnie
Właśnie, kiedy jednoosobowy, patologiczny, zarząd PR, przeprosi obywateli i abonentów za niszczenie Polskiego Radia?
odpowiedź