SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora zapewni testy na koronawirusa relacjonującym wydarzenia

Związek zawodowy NSZZ "S" Agora SA i Inforadio sp zoo poinformował, że w efekcie rozmów z kierownictwem Agory, relacjonujący wydarzenia - przede wszystkim reporterzy - będą mieli zapewnione testy przesiewowe na obecność koronawirusa.

Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)Article

O możliwości przebadania się dziennikarzy relacjonujących w ostatnich dniach wydarzenia Związek poinformował na Facebooku. - Od dzisiaj każdy, kto w ostatnim czasie relacjonował protesty może znaleźć maila z telekodem na badania przesiewowe COVID-19. Dotyczy to przede wszystkim fotoreporterów, ale obejmuje też inne osoby relacjonujące wydarzenia. Program testów jest wspólnym dzieckiem Niny Graboś, oraz naszym. Bądźcie zdrowi i badajcie się - nawołuje NSZZ "S" Agora SA i Inforadio.

Testy dla bezpieczeństwa pracowników

Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze tłumaczy nam, że możliwość skorzystania z testów skierowana jest do tych osób z zespołu, które w ostatnich 3 miesiącach relacjonowały protesty i demonstracje odbywające się w całej Polsce. - Osoby te zostały wskazane przez szefów redakcji ze wszystkich lokalnych oddziałów. To m.in. fotoreporterzy i reporterzy "Gazety Wyborczej", którzy byli w centrum wydarzeń w wielu miastach w całym kraju i tworzyli relacje dla czytelników dziennika - słyszymy.

Zaznacza ona, że to kolejne działanie podjęte przez zarząd Agory w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zespołu. - Dzięki współpracy ze związkiem zawodowym, którego postulaty w tym zakresie przyspieszyły uruchomienie nowego rozwiązania, udało się opracować najbardziej efektywną koncepcję tej propozycji - podkreśla Nina Graboś.

- Umówiliśmy się, że jeśli któryś z pracowników będzie się czuł źle, bo pracował w warunkach zagrażających jego zdrowiu, to może się zgłosić i zostanie skierowany na badanie. Dotyczy to wszystkich pracowników - mówi nam jeden ze związkowców.

Od marca br. zarząd Agory miał wprowadzić możliwość regularnego przeprowadzania testów na obecność COVID-19 w tych zespołach, które nie mogą pracować zdalnie, jak np. pracownicy drukarni czy części redakcji, czy też zapewnienie najbardziej potrzebującym komputerów do nauki zdalnej dla dzieci.

Pandemia utrudnia pracę dziennikarzom

W czasie trwającej pandemii koronawirusa dziennikarze podczas relacjonowania protestów na polskich ulicach są szczególnie narażeni - nie tylko ze względu na możliwość zakażenia, ale także z powodu ryzyka doznania uszczerbku na zdrowiu. Tak było m.in. w przypadku Tomasza Gutrego, wieloletniego fotoreportera „Tygodnika Solidarność”, który został postrzelony w czasie Marszu Niepodległości. Podczas zajść z chuliganami broni używali policjanci.

W środę rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak przeprosił dziennikarzy „za sytuacje, które były niepotrzebne”. Zaznaczył, że chodzi o użycie pałek i granatu hukowego wobec dziennikarzy 11 listopada w rejonie stacji PKP Warszawa Stadion. Śledztwo w sprawie postrzelenia fotoreportera „Tygodnika Solidarność” Tomasza Gutrego nadal prowadzi prokuratura.

We wrześniu 2020 roku średnie rozpowszechnianie płatne razem „Gazety Wyborczej” spadło rok do roku o 33,18 proc. do 61 867 egz.

W trzecim kwartale br. grupa kapitałowa Agora zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 34,2 proc. do 193 mln zł, a jej strata netto wg nowego standardu rachunkowego MSSF 16 pogłębiła się z 3,1 do 9 mln zł. Natomiast zysk EBITDA firmy zmalał z 47,4 do 33,2 mln zł, wynik operacyjny - z 8,3 mln zł zysku do 4,3 mln zł straty.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora zapewni testy na koronawirusa relacjonującym wydarzenia

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Good
I dobrze. Patrząc na możliwości powikłań i ryzyko bezpłodności to dobra decyzja
odpowiedź
User
XX
A co tam w Papa Diego?
odpowiedź
User
Pankracy
Niektórych (niektóre) powinni jeszcze zaszczepić przeciwko wściekliźnie.
odpowiedź