SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora wydaje “Filmowy. Magazyn do czytania”

“Filmowy. Magazyn do czytania” - to nowy kwartalnik Agory, którego pierwszy numer ukaże się w środę 28 marca br. Poświęcony zagadnieniom dotyczącym kina i kultury magazyn przygotowała redakcja “Gazety Wyborczej”.

- „Filmowy” to przewodnik po świecie kina rozumianego jako masowa rozrywka, oceniający także wpływ filmów na wiele dziedzin naszego życia - m.in. politykę, biznes i obyczaje - opisuje nowy tytuł wydawca.

Tematem wiodącym pierwszego wydania „Filmowego. Magazynu do czytania” są seriale - w piśmie znaleźć będzie można informacje o najpopularniejszych i najciekawszych produkcjach. Czytelnicy znajdą w kwartalniku także wywiady z Dustinem Hoffmanem, Weroniką Rosati, Markiem Kondratem i Nickiem Nolte, opis 10 filmów z lat 70., które polecają Tadeusz Sobolewski i Jacek Szczerba, przegląd premier kinowych i DVD nadchodzącego kwartału, sekcję poświęconą filmom dokumentalnym, zapowiedzi krytyków pod hasłem „Filmy, na które czekam”.

Nowy magazyn Agory przygotowali redaktorzy i dziennikarze związani z działem kultury „Gazety Wyborczej”. Redaktorem naczelnym tytułu jest Włodzimierz Nowak, a w jego zespole znaleźli się: Joanna Derkaczew, Paweł Felis, Paweł Goźliński, Wojciech Krzyżaniak, Łukasz Grzymisławski, Wojciech Orliński, Tadeusz Sobolewski, Maja Staniszewska, Jacek Szczerba, Jerzy Wójcik i Magdalena Żakowska. Szatę graficzną opracowali Maciej Kałkus i Piotr Stańczak.

„Filmowy. Magazyn do czytania” ukaże się w objętości 100 stron i w nakładzie 90 tys. egz.. Wydanie pojawi się w sprzedaży w dwóch wersjach: podstawowej w cenie 9,99 zł oraz razem z premierową płytą DVD z filmem Marka Koterskiego „Baby są jakieś inne” w cenie 29,99 zł.
 
Premierę „Filmowego” wspiera kampania promocyjna prowadzona w stacjach telewizyjnych (ogólnopolskie i niszowe), Radiu Tok FM, kinach sieci Helios i Cinema City, na stronach internetowych (m.in. Onet.pl, Filmweb.pl, serwisy z grupy Gazeta.pl) oraz na ekranach CityINFOtv AMS w warszawskim metrze, a także poprzez autopromocję w „Gazecie Wyborczej” i jej dodatkach, w dzienniku „Metro" oraz na Wyborcza.pl. Kreację kampanii przygotowała agencja Bardzo, za zakup mediów odpowiadał Starlink.

Dołącz do dyskusji: Agora wydaje “Filmowy. Magazyn do czytania”

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl