SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Bartkowiak powołany do zarządu Agory

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Agory powołało do zarządu Wojciecha Bartkowiaka, dyrektora operacyjnego „Gazety Wyborczej” i zatwierdziło mianowanie do zarządu na początku sierpnia ub.r. Agnieszki Siuzdak-Zygi.

Wojciech Bartkowiak, fot. Michal Mutor/Gazeta Wyborcza Wojciech Bartkowiak, fot. Michal Mutor/Gazeta Wyborcza

Zarówno powołanie Wojciecha Bartkowiaka, jak i zatwierdzenie nominacji Agnieszki Siuzdak-Zygi poparli wszyscy akcjonariusze Agory obecni na walnym zgromadzeniu - za oddano 43,85 mln głosów z akcji stanowiących 57,36 proc.

Najważniejszym akcjonariuszem Agory na walnym zgromadzeniu jest Agora Holding, ma walory stanowiące 11,6 proc. kapitału i 35,36 proc. głosów na walnym. Akcje należące do OFE PZU Złota Jesień to 17,45 proc. kapitału i 12,76 proc. głosów, te należące do MDIF Media Holdings - 11,49 proc. kapitału i 8,4 proc. głosów, a te posiadane przez OFE Nationale-Nederlanden - 8,84 proc. kapitału i 6,47 proc. głosów.

Wojciech Bartkowiak w „Gazecie Wyborczej” od 31 lat

Jako kandydat to zarządu Agory Wojciech Bartkowiak został wskazany w grudniu ub.r. przez Agorę Holding, która jako jedyny akcjonariusz może wskazywać takich kandydatów. Wspólnikami Agory-Holding są Wanda Rapaczynski, Helena Łuczywo, Barbara Piegdoń-Adamczyk, Seweryn Blumsztajn oraz prezes Agory Bartosz Hojka.

Wejście do zarządu przedstawiciele „Gazety Wyborczej” to jeden z postulatów zespołu „GW” w sporze z kierownictwem Agory trwającym od połowy ub.r. Dotyczy on przede wszystkim połączenia dziennika i grupy portali Gazeta.pl we wspólny pion biznesowy oraz zwolnienia dyrektora wydawniczego „GW” Jerzego Wójcika (Wójcik został zwolniony dyscyplinarnie pod koniec listopada, pozwał za to Agorę do sądu pracy).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wojciech Bartkowiak w ostatnim okresie pełnił funkcje dyrektora operacyjnego i zastępcy dyrektora wydawniczego „Gazety Wyborczej”. Odpowiadał za procesy biznesowe segmentu prasowego Agory oraz działalność dawnego pionu druk, m.in. za jego restrukturyzację w latach 2018-2019 obejmującą zamknięcia dwóch drukarni i zwolnienia grupowe.

Bartkowiak współtworzył strategię transformacji cyfrowej „Gazety Wyborczej” opartą na ofercie subskrypcyjnej Wyborcza.pl, a także strategii biznesowej i redakcyjnej koncepcji rozwoju tradycyjnych wydań „Gazety Wyborczej”, - m.in. utworzonych w ostatnich latach magazynów „Mój Biznes”, „Ekonomia+” i „Wolna Sobota”.

Z Agorą jest związany od 1991 roku. Zaczął w poznańskiej redakcji „Gazety Wyborczej” - najpierw jako dziennikarz, później jako reportażysta i redaktor. W 1995 r. został redaktorem naczelnym i dyrektorem oddziału „GW” w Poznaniu. W latach 2006-2016 był szefem wszystkich redakcji lokalnych dziennika, współtworząc i koordynuąc wiele redakcyjnych kampanii społecznych prowadzonych przez zespoły „GW” w całej Polsce.

Od 2012 r. odpowiadał za budżet redakcji „Gazety Wyborczej”. W latach 2015-2017 był wiceprezesem Fundacji Agory.

Agnieszka Siuzdak-Zyga do zarządu Agory została powołana przez jego ówczesnych członków poprzez kooptację. Zapowiedziano, że będzie nadzorowała pion Gazeta.pl.

Z firmą jest związana od 2006 roku. Przez większość tego okresu pracowała w segmencie internetowym spółki, kolejno jako redaktor, wydawca, szefowa newsroomu, dyrektor serwisów informacyjnych, dyrektor ds. wzrostu biznesu contentowego oraz dyrektor pionu Gazeta.pl.

Od początku czerwca ub.r. w zarządzie Agory jest Tomasz Grabowski, także wybrany przez pozostałych członków w drodze kooptacji. Nadzoruje pion technologii, działy technologiczne odpowiedzialne za rozwój funkcjonalności dla Gazeta.pl i Wyborcza.pl oraz rozwój innowacji technologicznych i dział big data. Poprzednio prze prawie 10 lat był związany z firmą Accenture.

W zarządzie Agory są również Bartosz Hojka (od połowy 2013 roku, od marca 2014 roku pełni funkcję prezesa) odpowiadający m.in. za segment radiowy i pion sprzedaży korporacyjnej, Tomasz Jagiełło (od połowy 2013 roku) nadzorujący Helios, Next Film, Wydawnictwo Agora i działalność gastronomiczną oraz Anna Kryńska-Godlewska (od listopada 2017 roku) odpowiadająca za piony finansów i administracji, technologii, nowych przedsięwzięć oraz dział prawny.

W czwartym kwartale ub.r. grupa Agora przy wzroście przychodów o 56,7 proc. do 351,7 mln zł osiągnęła 24,2 mln zł zysku netto, to jej pierwszy kwartalny zysk netto od dwóch lat. Całoroczna strata netto holdingu zmalała ze 130,2 do 46,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Wojciech Bartkowiak powołany do zarządu Agory

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Znajomy
Jestem ciekaw czy ta banda ma czyste sumienie w stosunku do poprzednika i czy wogóle ma
0 0
odpowiedź
User
Agora_man
Gratulacje Wojtek, życzę wielu sukcesów!
0 0
odpowiedź
User
:))
Gratulacje Wojtek, życzę wielu sukcesów!
obyś był w stanie uniezależnić się od Kurskiego
0 0
odpowiedź