SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aldi kolejną siecią sklepów z "Cichymi godzinami" dla osób ze spektrum autyzmu

Sieć supermarketów Aldi dołącza do akcji „Ciche Godziny”. Od 1 lutego we wtorki i soboty w wybranych godzinach osoby ze spektrum autyzmu i ich bliscy będą mogli zrobić zakupy w komfortowych dla siebie warunkach.

Article

Start akcji w Aldi wpisuje się w coroczną kampanię społeczną „Polska Na Niebiesko”, organizowaną przez Fundację JiM, której finał ma miejsce 2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jej celem jest budowanie świadomości autyzmu i akceptacji dla osób w spektrum oraz zwrócenie uwagi na historie, z jakimi mierzą się każdego dnia.

„Ciche Godziny” dla osób ze spektrum autyzmu

Sieć Aldi dołącza do ogólnopolskiej akcji „Ciche Godziny”, której inicjatorem jest Fundacja JiM. Od lutego we wszystkich sklepach sieci „Ciche Godziny” będą obowiązywać dwa razy w tygodniu, we wtorki od godziny 8:00 do 10:00 i soboty w godzinach 18:00-20:00.

W tym czasie w sklepach Aldi zostanie wyłączona muzyka i komunikaty dźwiękowe, a osoby w spektrum autyzmu i ich opiekunowie będą mogli skorzystać z dedykowanych kas pierwszeństwa.

 – „Ciche Godziny w Aldi” to kolejny krok w naszej odpowiedzialności społecznej, tym razem nastawiony na potrzeby osób w spektrum autyzmu. Zmniejszamy liczbę oraz natężenie bodźców w sklepie i wprowadzamy dedykowane kasy pierwszeństwa, co sprawi, że zarówno osoby w spektrum autyzmu, jak ich bliscy czy opiekunowie będą mogli w komfortowych warunkach zaopatrzyć się w codzienne produkty – mówi Agata Biernacka, kierownik działu komunikacji i PR Aldi.

Akcja „Ciche Godziny” powstała z myślą o osobach z autyzmem, których w Polsce, według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest 400 tys. Jednak liczba osób, których dotykają problemy z codziennym funkcjonowaniem sięga prawie 3 milionów, bo autyzm dotyczy także rodzin czy opiekunów osób z ASD.

"Ciche Godziny" wprowadziły już sieci handlowe Auchan, Lidl, Carrefour i Stokrotka.

Dołącz do dyskusji: Aldi kolejną siecią sklepów z "Cichymi godzinami" dla osób ze spektrum autyzmu

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl