SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alior Bank partnerem programu 'WP Trusted - Bezpieczny Nadawca'

Alior Bank przystąpił do programu antyphishingowego Wirtualnej Polski o nazwie 'WP Trusted – Bezpieczny Nadawca'.

Obie strony zapewniają, że dzięki temu klienci Alior Banku korzystający z Poczty WP i otrzymujący odpowiednio oznaczone wiadomości elektroniczne od banku, będą mieli pewność, że pochodzą one z wiarygodnego źródła i że są bezpieczne.

Każdy e-mail wysłany przez Alior Bank do klientów oraz kontrahentów korzystających z Poczty WP będzie teraz specjalnie wyróżniony graficznie - ikonką oraz zielonym paskiem.

W nagłówku wiadomości będzie też pojawiał się zielony symbol (tzw. "ptaszek"), potwierdzający że e-mail pochodzi z wiarygodnego źródła. Ponadto na zielonym tle wyświetli się dodatkowy komunikat o treści: "Ta wiadomość pochodzi od Bezpiecznego Nadawcy". Prawdziwość adresu nadawcy gwarantuje Wirtualna Polska.

Celem programu 'WP Trusted – Bezpieczny Nadawca' jest aktywne przeciwdziałanie phishingowi, czyli podszywaniu się w e-mailach pod godne zaufania instytucje w celu wyłudzenia prywatnych informacji, takich jak hasła logowania do bankowości internetowej czy numery kart kredytowych. Wykorzystuje on technologię DKIM, czyli mechanizm korzystający z podpisu kryptograficznego. Program umożliwia podpisywanie treści oraz wybranych nagłówków przesyłanego e-maila, dzięki czemu odbiorca ma pewność, że nikt nie ingerował w treść wiadomości.

Partnerem programu jest również serwis Allegro.pl.

Dołącz do dyskusji: Alior Bank partnerem programu 'WP Trusted - Bezpieczny Nadawca'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl