SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro chce zarejestrować kolor jako znak towarowy

Grupa Allegro wystąpiła z wnioskiem do Urzędu Patentowego o rejestrację znaku towarowego odcienia pomarańczowego, którym posługuje się w swojej komunikacji.

Article

Allegro chce zastrzec w Urzędzie Patentowym odcień pomarańczowego o kodzie RGB: 255/90/0. Popularny serwis chce zastrzec kolor dla klasy 35 w klasyfikacji Nicejskiej, czyli Międzynarodowej Klasyfikacji Towarów i Usług. Wniosek został zgłoszony do Urzędu Patentowego pod koniec lipca.

- To normalna i powszechna praktyka w dużych firmach z silnym brandingiem budowanym latami - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Allegro. Podkreśla, że Allegro z wnioskiem o patent dla koloru brandu nie jest pierwsze, ponieważ lista marek, które już to zrobiły w swojej kategorii biznesowej jest długa.

Pomarańczowy kolorem Allegro

Dalej rzecznik Allegro tłumaczy nam, że znak w tym kolorze grupa wykorzystuje od początku lat dwutysięcznych. - Oczywiście, jak każda rozpoznawalna marka, monitorujemy rynek pod kątem ewentualnych nawiązań do naszej identyfikacji. Czas rejestracji jest zależny m.in. od urzędu. Proces może potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy - uważa Marcin Gruszka.

Czy podobne wnioski będą składane zagranicą, gdzie także działa serwis? - Co do innych rynków to nie podjęliśmy jeszcze takiej decyzji, ale weźmiemy to pod uwagę. Niewątpliwie Allegro jest jedną z najsilniejszych polskich marek, dlatego takie działanie na naszym rynku jest czymś absolutnie naturalnym - informuje nas rzecznik firmy Marcin Gruszka.

Allegro do tej pory zastrzegało już kilka różnych znaków towarowych - począwszy od logo, przez nazwy usług Allegro Pay, Allegro Smart!, Allegro Lokalnie, po maszynę do odbioru paczek w kolorze zielonym.

Według badania Mediapanel z sierpnia, Allegro zanotowało spadek liczby użytkowników z 22,92 do 22,71 mln. To daje platformie czwarte miejsce na liście najczęściej odwiedzanych witryn przez polskich internautów.

Dołącz do dyskusji: Allegro chce zarejestrować kolor jako znak towarowy

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl