SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

AMS wprowadza system informacji pasażerskiej w Poznaniu

Firma reklamy zewnętrznej AMS SA (Agora) we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu wprowadzają System Informacji Pasażerskiej.

Article

Dzięki temu rozwiązaniu na digitalowych ekranach w wiatach przystankowych – Digital Citylight AMS – pasażerowie mogą śledzić w czasie rzeczywistym położenie wszystkich autobusów i tramwajów, które kursują do i z danego przystanku.

Aby zobaczyć mapę poruszających się pojazdów komunikacji miejskiej, wystarczy nacisnąć przycisk „zobacz więcej” na przystanku. W ten sposób każdy, kto jest na przystanku, może zobaczyć, gdzie jest jego autobus i w miarę potrzeb zmienić plan podróży.

To rozwiązanie zostało już wprowadzone kilka miesięcy temu w Krakowie i - jak podaje AMS - zostało bardzo dobrze przyjęte przez mieszkańców miasta.

- Przykładamy dużą wagę do cyfryzacji tak, żeby wszyscy korzystający z komunikacji publicznej mieli do dyspozycji bieżącą informację, zarówno w przestrzeni publicznej, czyli na przystankach lub węzłach komunikacyjnych, jak i w swoim miejscu pracy lub na smartfonie - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – To dobra wiadomość, że pasażerowie miejskiej komunikacji otrzymali kolejne udogodnienie. Aktualna, czytelna i zrozumiała informacja pasażerska jest niezwykle istotnym elementem nowoczesnego transportu zbiorowego.

– Konsekwentnie realizujemy politykę Smart City i projektujemy usługi użyteczne dla mieszkańców polskich miast. Informacje, które były dostępne tylko w dedykowanych aplikacjach, przenieśliśmy na ekrany nośników Digital Citylight zamontowanych w wiatach przystankowych. W ten sposób zmniejszyliśmy barierę dostępności usług cyfrowych osobom, które na co dzień nie korzystają z aplikacji i usług tego typu w telefonach oraz wszystkim tym, którzy chwilowo stracili dostęp do internetu lub mają rozładowany telefon – powiedział Robert Bartoszcze, dyrektor ds. digital w AMS, odpowiedzialny za wdrożenie Systemu Informacji Pasażerskiej na przystankach.

System Informacji Pasażerskiej jest dostępny na następujących przystankach w Poznaniu:  pl. Wiosny Ludów na ulicy Strzeleckiej (kierunek Królowej Jadwigi), przystanek tramwajowy; ul. Wrocławska na ulicy Podgórnej (kierunek Al. Marcinkowskiego), przystanek tramwajowy;  Most Teatralny na ulicy Dąbrowskiego (kierunek Ogrody), przystanek tramwajowy; Most Teatralny na ulicy Roosevelta (kierunek Pułaskiego), przystanek autobusowy; Poznań Główny na ulicy Dworcowej (przystanek odjazdowy), przystanek autobusowy; Poznań Główny na ulicy Matyi (kierunek Wierzbięcice), przystanek tramwajowy; Wielka na ulicy Garbary (kierunek Estkowskiego), przystanek autobusowy; Rondo Rataje na ulicy Krzywoustego (kierunek centrum), przystanek tramwajowy; Fredry na ulicy Fredry (kierunek most Teatralny), przystanek tramwajowy.

Digital Citylighty to nośniki AMS łączące reklamę z funkcjonalnymi rozwiązaniami, na których prezentowany jest autorski kontent Cityinfo.

Dołącz do dyskusji: AMS wprowadza system informacji pasażerskiej w Poznaniu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl