SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmarł dziennikarz sportowy Andrzej Stanowski

W wieku 83 lat zmarł dziennikarz sportowy Andrzej Stanowski, przez wiele lat związany z „Gazetą Krakowską” i „Dziennikiem Polskim”.

Andrzej Stanowski, fot. Biały Kruk Andrzej Stanowski, fot. Biały Kruk

Andrzej Stanowski zmarł po długiej, ciężkiej chorobie. - Do ostatniego dnia, leżąc w szpitalu, oglądał na ekranie laptopa i telefonu mecze ukochanej Cracovii i śledził występy innych polskich sportowców, w tym Igi Świątek. Jeszcze w poniedziałek, już bardzo słabym głosem, w naszej ostatniej rozmowie komentował bieżące wydarzenia, to od niego dowiedziałem się, że Wisła kupiła napastnika z Hiszpanii - powiedział „Gazecie Krakowskiej” Rafał Stanowski, syn zmarłego dziennikarza.

- Zapamiętamy Andrzeja jako wspaniałego, pełnego energii Przyjaciela, z którym wspólna praca była piękną przygodą - podkreślono na portalu „Gazety Krakowskiej”.

Andrzej Stanowski pracował jako dziennikarz sportowy przez ponad 50 lat. Zaczął w „Dzienniku Polskim”, potem pracował w „Gazecie Krakowskiej”, na początku lat 90. przeszedł do „Czasu Krakowskiego”, a później wrócił do „Dziennika Polskiego”.

Zajmował się przede wszystkim piłką nożną oraz dyscyplinami zimowymi. Był korespondentem podczas ośmiu zimowych i letnich igrzyskach olimpijskich (od Moskwy w 1980 roku do Vancouver w 2010 roku), relacjonował też wiele turniejów hokejowych i narciarskich (m.in. Turniej Czterech Skoczni).

Napisał książki „Małysz. Bogu dziękuję” (razem z Haliną Zdebską) i „Bieg życia Justyny” (z Adamem Sosnowskim).

Kondolencje w związku ze śmiercią Andrzeja Stanowskiego złożyła Cracovia Kraków. - Andrzej Stanowski był dziennikarzem Dziennika Polskiego, Gazety Krakowskiej i Czasu Krakowskiego. Mocno wspierał również ekipę Cracovii, zarówno jej sekcję piłkarską, jak i hokejową. Do ostatnich dni żywo interesował się sprawami krakowskiego sportu - napisano na stronie klubu.

Dołącz do dyskusji: Zmarł dziennikarz sportowy Andrzej Stanowski

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BARNABA
Wielka szkoda, znakomity dziennikarz, profesjonalista.
0 0
odpowiedź
User
Bart
Koronawirus?
0 0
odpowiedź
User
kozanostra1992
Z tych Stanowskich!? :o
0 0
odpowiedź