SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Anna Popek obok Jarosława Jakimowicza prowadzi "W kontrze"

Prezenterka Telewizji Polskiej Anna Popek została gospodynią programu "W kontrze". Tworzy parę z Jarosławem Jakimowiczem.

kadr z "W kontrze", fot. tvpinfo Article

Anna Popek była współprowadzącą "W kontrze" w TVP Info w piątek 26 sierpnia. Zastąpiła Agnieszkę Oszczyk.

W odcinku tym gospodarze zaliczyli wpadkę - podczas komentowania bieżących wydarzeń ogłosili, że była niemiecka kanclerze Angela Merkel że otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla za rozwiązanie 2015 roku kryzysu uchodźczego. W rzeczywistości, Merkel została nagrodzona przez UNESCO.

- Aż się zaparłem mocno na nogach, żeby nie spaść pod ten stół - zaczął wątek Jakimowicz - Wpuszczono półtora miliona ludzi i za tym stoi Angela Merkel i ona za to dostaje Pokojową Nagrodę Nobla…" - kontynuował.  Anna Popek podkreślała z kolei:

- Pokojowa Nagroda Nobla może być o tyle kłopotliwa, że za chwile może się okazać, że to ona (Merkel) jest przyczyną tego problemu, jaki jest na Ukrainie...".

Z błędu prowadzących "W kontrze" wyprowadził goszczący w programie minister edukacji Przemysław Czarnek.

"W kontrze" obok Jakimowicza najpierw Ogórek, później Oszczyk

Anna Popek to kolejna współprowadząca "W kontrze" w parze z Jarosławem Jakimowiczem. Początkowo gospodynią porannego programu była Magdalena Ogórek. Zimą tego roku prezenterkę zastąpiła Agnieszka Oszczyk. Pod koniec stycznia drugą parą gospodarzy programu zostali Katarzyna Ciepielewska i Łukasz Sobolewski.

 

Anna Popek w TVP prowadzi m.in. programy z cyklu "Wielkie testy.." czy poranne pasmo TVP Info "Wstaje dzień". W przeszłości przez wiele lat współprowadziła w Dwójce "Pytanie na śniadanie". Od 2017 do 2018 roku była szefową PAP life.

W czerwcu ubiegłego roku wspólnie z posłem Kamilem Bortniczukiem prowadziła kongres założycielski Partii Republikańskiej - projektu europosła Adama Bielana.  Została za to skrytykowana przez wielu dziennikarzy.

Jarosław Jakimowicz z TVP Info związany jest od połowy 2019 roku. Wtedy zaczął pojawiać się regularnie wśród komentatorów w porannych programach „Jedziemy” i „Jedziemy dalej” Michała Rachonia. Po tym jak na antenie podziękował byłemu ministrowi obrony narodowej Antoniemu Macierewiczowi, w listopadzie 2019 roku dołączył do prowadzących cykl „Pytanie na śniadanie extra” w TVP2.

„W kontrze” to lżejszy w formie, weekendowy magazyn publicystyczno-społeczny, w którym prowadzący komentują bieżące wydarzenia z Polski i zagranicy.

Średnia oglądalność "W kontrze" w okresie od 4 września 2021 roku do 9 stycznia 2022 roku wyniosła 341 tys. osób, co przełożyło się na 6,85 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 2,54 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 3,44 proc. w grupie 16-59 - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

Dołącz do dyskusji: Anna Popek obok Jarosława Jakimowicza prowadzi "W kontrze"

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl