SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple kończy 30-letnią współpracę z projektantem Jonathanem Ive

Firma Apple zakończyła 30-letnią współpracę z projektantem Jonathanem Ive. W 2019 odszedł on z korporacji i doradzał jej za pośrednictwem swojej firmy LoveFrom.

Article

Apple nie przedłużył umowy konsultingowej z byłym głównym projektantem Jonathanem Ive. Ten opuścił firmę w 2019 roku, aby założyć firmę projektową LoveFrom. Apple został jego głównym klientem, podpisując długoterminową umowę na 100 mln dolarów.

Teraz, po wygaśnięciu umowy strony postanowiły nie przedłużać jej - poinformował o tym The New York Times, powołując się na dwa źródła.

Zgodnie z umową LoveFrom nie mógł współpracować z konkurentami Apple i dzielić się informacjami o pracach nad przyszłymi produktami. W ostatnich tygodniach strony negocjowały przedłużenie kontraktu, ale nie doszły do ​​porozumienia. Nieoficjalnie mówi się, że Jony Ive chciał mieć więcej swobody, a nie być pod ciągłym wpływem i kontrolą Apple.

Ponadto top managerowie Apple nie do końca wiedzieli, ile pieniędzy otrzymał Ive od firmy. Strony odmówiły komentarza na temat sytuacji.

Od tera zespół projektowy Apple będzie kierowany przez dyrektora operacyjnego Jeffa Williamsa. Evans Hankey jest odpowiedzialny za projektowanie urządzeń, natomiast Alan Dai skupi się na oprogramowaniu. Zespołem marketingu pokieruje starszy wiceprezes marketingu Greg Joswiak. Dział zajmuje się doborem produktów do rozwoju.

Ive dołączył do Apple w 1992 roku i był odpowiedzialny za prace projektowe dla iPhone'a, iPada, iPoda, iMaca, MacBooka i MacBooka Pro. W 2019 roku, opuszczając firmę, projektant powiedział, że był rozczarowany wizją rozwoju Apple’a przez jej prezesa Tima Cooka. Jego zdaniem Cook skupia się na sprzedaży oprogramowania i usług, a nie na projektowaniu. Cook określił wypowiedzi Ive jako „absurdalne i przeinaczające”.

Do obecnych klientów LoveFrom należą Airbnb i Ferrari. Ive planuje również skoncentrować się na współpracy z Inicjatywą Rynków Zrównoważonego Rozwoju, organizacją zajmującą się zmianami klimatycznymi księcia Karola.

Dołącz do dyskusji: Apple kończy 30-letnią współpracę z projektantem Jonathanem Ive

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl