SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bot na GG pomoże ocenić zagrożenie koronawirusem

Komunikator GG (Gadu-Gadu) udostępnił użytkownikom bota, który na podstawie pytań zadawanych internautom pozwala ocenić stopień w jakim są oni zagrożeni zakażeniem koronawirusem. Mechanizm powstał we współpracy z WHO i Ministerstwem Zdrowia, nie jest jednak przeznaczony do wiarygodnego diagnozowania czy użytkownik jest zainfekowany wirusem.

Polski komunikator Gadu-Gadu (obecnie GG) funkcjonuje w internecie od 2000 r. Obecnie właścicielem platformy, z której korzysta ok. miliona użytkowników jest firma Fintecom, która przejęła GG w 2018 r. występując wówczas pod nazwą England.pl.

Bot oceni zagrożenie

Teraz GG uruchomiło specjalnego bota z testem, który pomaga ocenić ryzyko zarażenia się koronawirusem. Według zapewnień test został opracowany w oparciu o zalecenia WHO, Ministerstwa Zdrowia oraz aktualne statystyki zachorowalności w Polsce. Na podstawie udzielonych odpowiedzi bot określa wstępne ryzyko zarażenia koronawirusem jako niskie, średnie lub wysokie.

Mechanizm podpowiada również, gdzie zgłosić się po pomoc oraz zachęca do wsparcia finansowego wybranej wyspecjalizowanej placówki zdrowia. Aby rozpocząć test należy odnaleźć w Katalogu publicznym numer 8002 i rozpocząć rozmowę.

To nie diagnoza

Producent GG zaznacza stanowczo, że wprowadzony bot nie jest przeznaczony do wiarygodnego diagnozowania infekcji koronawirusem, jedynie może pomóc w podjęciu dalszych indywidualnych decyzji.

Bot ułatwia również użytkownikom przekazanie darowizny pieniężnej: wystarczy zeskanować podany przez bota kod QR i użyć go w aplikacji swojego banku. Wybrana kwota w całości zostanie przelana na konto szpitala, który potrzebuje wsparcia.

Dołącz do dyskusji: Bot na GG pomoże ocenić zagrożenie koronawirusem

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Frytki
Bot na czym?
odpowiedź