SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Canal+ zaprezentował nowy dekoder Global One. „Przyjazny dla środowiska”

Grupa Canal+ podczas konferencji we Francji zaprezentowała dekoder pod nazwą Global One, które trafi do platform Canal+ na całym świecie. Urządzenie wygląda bardzo podobnie jak dekoder 4K Dualbox+ produkowany przez zielonogórską firmę ADB dla Canal+ Polska, ale ma innego producenta.

Nowy dekoder Canal+ (fot. facebook.com/urki1981)Article

Spotkanie z francuskimi dziennikarzami odbyło się w nowej siedzibie grupy w Paryżu, która otrzymała nazwę Canal+ One. W nowoczesnym budynku po raz pierwszy w historii firmy udało się pomieścić zarówno działy zajmujące się produkcją treści, jak i ich dystrybucją.

Firma pochwaliła się nowymi umowami z hollywoodzkimi studiami.  Na francuskim rynku będzie mogła emitować nie tylko filmy 20th Century Fox, Walt Disney Company, Warner Bros, Paramount Pictures, ale także Universal Pictures i Sony Pictures. Menadżerowie platformy zdradzili, że dalej będą dążyć do roli agregatora usług streamingowych. Canal+ we Francji ma już umowy z Disney+, Netfliksem, Starzplay i Paramount+. Firma chce, żeby dołączyły do nich porozumienia z Apple TV+, Amazon Prime Video i nową platformą, która powstanie na bazie HBO Max i Discovery+ i ruszy w 2024 roku.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Canal+ w Polsce wprowadził do oferty dekoder 4K Dualbox+. Towarzyszy mu oprogramowanie, które łączy zalety telewizji satelitarnej i serwisów streamingowych. Pozwala na korzystanie z aplikacji typu Netflix i przełączyć się z odbioru satelitarnego na internetowy podczas burzy. Dekoder 4K Dualbox+ jest oferowany z opcjonalnym dyskiem twardym o pojemności 500GB. Pozwala na oglądanie treści w jakości 4K.

Zaprezentowane w Paryżu urządzenie Global One jest bardzo podobne do dekodera 4K Dualbox+. Francuski portal Télé Satellite & Numérique pisze, że Global One zostanie wdrożony na wszystkich rynkach, gdzie działa Canal+. We Francji pojawi się do końca roku.

Maxime Saada, prezes grupy Canal+ już w kwietniu zdradził, że nowy dekoder „zrobiono z materiałów przyjaznych dla środowiska”, a 97 proc. plastiku pochodzi z recyklingu. Sprzęt ma zużywać mniej energii elektrycznej. - Jego ślad węglowy zostanie zmniejszony o ponad 40 proc. w porównaniu z poprzednim modelem - wyjaśnił.

Nadawca zapowiada też, że do końca 2023 roku zmniejszy wpływ serwisu streamingowego myCanal (w Polsce Canal+ online) na emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 30 proc. do końca 2023 roku. Ma w tym pomoc lepsza kompresja wideo, która nie wpłynie na jakość. Grupa chce też wprowadzić swój serwis streamingowy na kolejne rynki.

 

Zobacz także: Dokładna specyfikacja techniczna nowego dekodera Canal+

Platformy Canal+ działają m.in. we Francji, Belgii, Holandii, Austrii, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, krajach afrykańskich i na terytoriach zamorskich. Firmę Advanced Digital Broadcast (ADB) w 1995 roku założyli Andrzej Rybicki, Janusz C. Szajna, Krzysztof Kolbuszewski, Mariusz Walkowiak i Stanley Hemphill. Obecnie jej globalna siedziba mieści się w Bellevue w Szwajcarii, ale firma posiada też zaplecza badawczo-rozwojowe w Zielonej Górze, we Włoszech i Tajwanie, a także biura w kilku krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych.

Rośnie liczba klientów Canal+

W I półroczu 2022 roku przychody Grupy Canal+ wyniosły 2,873 mld euro, co oznacza wzrost o 3,3 proc. w porównaniu z pierwszą połową ub.r. Nadawca miał 23,9 mln abonentów i subskrybentów. Przed rokiem było to 22,4 mln. Na europejskich rynkach, nie uwzględniając Francji, pozyskał 352 tys. klientów. Wskaźnik EBITA Grupy Canal+ wyniósł 337 mln euro, co oznacza wzrost o 2,1 proc. Przychody zagraniczne Canal+ wzrosły o 4,8 proc. w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami 2021 roku. Przyczyniły się do tego nowe umowy abonenckie i subskrypcje.

Po raz kolejny nadawca nie zdradził ilu abonentów i subskrybentów ma nad Wisłą. Podał tylko dane w odniesieniu do francuskiego rynku, państw europejskich poza Francją, Afryki, terytoriów zamorskich i krajów APAC (Azja i Pacyfik). We Francji kontynentalnej Canal+ miał 9,589 mln abonentów i subskrybentów. To wzrost o prawie 700 tys. W krajach europejskich baza abonencka wzrosła 5,457 mln do 5,809 mln. Trudno oszacować ilu spośród 352 tys. nowych klientów to Polacy. Przed rokiem Canal+ informował w serwisie korporacyjnym, że posiada 2,7 mln abonentów.

Dołącz do dyskusji: Canal+ zaprezentował nowy dekoder Global One. „Przyjazny dla środowiska”

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl