SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Canal+ bliżej przejęcia dużego serwisu streamingowego

Grupa Canal+ kontynuuje ekspansję w krajach rozwijających się. Firma zwiększyła udziały w serwisie streamingowym Viu do 30 proc. Platforma działa w Azji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Południowej. Posiada 66,5 mln użytkowników.

W czerwcu ub.r. Canal+ kupił 26,1 proc. udziałów w Viu, przeznaczając na rozwój serwisu 200 mln dol. Wówczas poinformowano, że firma będzie mogła dalej zwiększać swoje udziały poprzez inwestycję dodatkowych 100 mln dol. Oczekuje się, że poprzez kolejne inwestycje Canal+ stanie się większościowym udziałowcem z 51 proc. akcji.

Canal+ działa w ponad 50 krajach

Viu ma 66,5 mln aktywnych użytkowników, w tym 12 mln regularnie płacących. Oferta platformy obejmuje: filmy, seriale i programy rozrywkowe. W krajach typu Tajlandia, Indonezja, Malezja przygotowuje też oryginalne produkcje.

Stacje i usługi Canal+ działają w ponad 50 krajach. Najwięcej, bo 9,5 mln abonentów firma ma w rodzimej Francji. Znaczna część bazy, bo 7,6 mln klientów to mieszkańcy krajów Afryki. Canal+ jest wiodącym dostawcą płatnej telewizji w krajach francuskojęzycznych tego kontynentu, a także największym udziałowcem MultiChoice, liderem rynku płatnej telewizji w krajach Afryki, w których mówi się po angielsku i portugalsku.

Niedawno Canal+, który posiada 35 proc. udziałów w MultiChoice zaproponował przejęcie pozostałych. Dzięki temu firma z RPA stałaby się częścią działającej na kilku kontynentach grupy. Francuzi zapewnili, że zaproponowana cena jest o 40 proc. wyższa niż wartość akcji. Francuski dostawca płatnej telewizji chciał zapłacić 2,5 mld euro za właściciela platformy cyfrowej DStv, kanałów SuperSport i serwisu streamingowego Showmax.

Firma MultiChoice odrzuciła propozycję fuzji. -  Analizy MultiChoice wykluczają potencjalne synergie, które mogą wynikać z rozważanej transakcji. W trakcie długich rozmów Canal+ wielokrotnie informował opinię publiczną o spodziewanych korzyściach z połączenia. Wyniki naszych analiz muszą być uwzględnione przy okazji każdej oferty składanej przez Canal+. Zarząd jest otwarty na wszystkie propozycje maksymalizacji wartości udziałów dla akcjonariuszy. Przy tej cenie, nie ma jednak podstaw do dalszych rozmów - poinformował MultiChoice.

Dwa tygodnie temu Canal+ zwiększył swoje udziały w Viaplay z 12 do 29,33 proc., potwierdzając swoją pozycję największego akcjonariusza. Serwis streamingowy z Premier League, Bundesligą i Formułą 1 w ofercie do lata 2025 roku wycofa się z Polski. Możliwa będzie sprzedaż licencji sportowych innym graczom. Canal+ Polska dzięki sublicencji pokazuje wybrane mecze Premier League. Firma pod koniec 2020 roku miała nad Wisłą 2,7 mln klientów. 

Dołącz do dyskusji: Canal+ bliżej przejęcia dużego serwisu streamingowego

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tylko streaming
No i serwis Viaplay zostaje w Polsce z właścicielem Canal+ a co za tym idzie dla klientów subskrybujacych raczej się nie zmieni za wiele po za właścicielami
0 0
odpowiedź