SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dariusz Miłek da CCC zastrzyk kapitału? Może objąć akcje za 490 mln zł

CCC może wyemitować do 14 mln akcji imiennych serii L z ceną emisyjną 35,16 zł za sztukę - poinformowała spółka w komunikacie. Emisja w trybie subskrypcji prywatnej zostanie skierowana wyłącznie do spółki Ultro, należącej do Dariusza Miłka, głównego akcjonariusza CCC.

Article

Dariusz Miłek jest założycielem CCC, przez wiele lat był prezesem, a obecnie jest przewodniczącym rady nadzorczej obuwniczej spółki.

Decyzję w sprawie podwyższenia kapitału podejmie walne zgromadzenie CCC, zwołane na 28 października. Walne zostało zwołane na żądanie spółki Ultro.

Zgodnie z projektem uchwał zgłoszonych przez akcjonariusza, cena emisyjna akcji serii L byłaby ustalona na poziomie 35,16 zł za sztukę, tj. na poziomie aktualnej ceny rynkowej, rozumianej jako średnia z kursów zamknięcia sesji notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w okresie 3 dni poprzedzających dzień zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki mającego podjąć uchwałę emisyjną (to jest z dnia 7, 8 i 9 września 2022 r.)

14 mln akcji po 35,16 zł za sztukę jest warte 492,2 mln zł.

CCC potrzebuje kapitału obrotowego, chce obniżyć zadłużenie

Zarząd CCC w uzasadnieniu nowej emisji podał, że obecna sytuacja makroekonomiczna, w tym wysoka inflacja (w szczególności w zakresie cen energii elektrycznej, gazu oraz transportu), a także podwyższony poziom stóp procentowych i związane z nim rosnące koszty obsługi zadłużenia, istotnie wpływają zarówno na nastroje konsumentów, jak i na perspektywy wszystkich podmiotów z branży retail, w tym CCC, a przede wszystkim budują daleko posuniętą niepewność konsumencką i biznesową. Drastycznie utrudnione stało się pozyskanie finansowania, czy to dłużnego czy kapitałowego.

"Zamiarem spółki jest przeznaczenie środków pozyskanych z emisji akcji serii L na kapitał obrotowy i finansowanie bieżącej działalności operacyjnej oraz na optymalizację struktury finansowania w kontekście wysokich stóp procentowych i dążenia spółki do obniżenia zadłużenia" - napisano w komunikacie.

W opinii zarządu, proponowana emisja akcji imiennych serii L z wyłączeniem prawa poboru pozwala pozyskać dodatkowy kapitał znaczniej szybciej i skuteczniej niż alternatywny proces podwyższenia kapitału zakładowego z zachowaniem prawa poboru

Obecnie kapitał zakładowy CCC składa się z 54,87 mln akcji, z których 17,08 mln (31,12 proc. wszystkich) należy do spółki Ultro.

Kurs akcji CCC dwie trzecie w dól

W zeszły piątek na koniec sesji giełdowej za akcję CCC płacono 37,80 zł. Przy takim kursie kapitalizacja firmy wynosi 2,07 mld zł.

Od początku br. akcje spółki staniały o 64,2 proc.

CCC znalazło inwestorów dla eobuwia

W ub.r. grupa CCC sprzedała Cyfrowemu Polsatowi i wehikułowi inwestycyjnemu Rafała Brzoski po 10 proc. akcji eobuwia za łącznie 1 mld zł. Natomiast spółka zależna japońskiego Softbanku objęła niezabezpieczone obligacje zamienne na akcje eobuwia o wartości 500 mln zł.

W listopadzie ub.r. grupa CCC ogłosiła strategię do 2025 roku, zapowiedziała trzykrotne zwiększenie przychodów, w których e-commerce ma mieć minimum 60 proc. udziałów. Największą linią biznesową firmy stanie się eobuwie, które ma realizować ponad 50 proc. sprzedaży poprzez aplikacje mobilne.

Dołącz do dyskusji: Dariusz Miłek da CCC zastrzyk kapitału? Może objąć akcje za 490 mln zł

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl