SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Ciche godziny" - Galeria Katowicka dla osób ze spektrum autyzmu

Symbolicznie w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (2 kwietnia), a docelowo w każdą sobotę, w Galerii Katowickiej funkcjonować będą tzw. "ciche godziny" (między 9 a 11). W tym czasie w częściach wspólnych obiektu zostaną wyłączone reklamy i muzyka, aby ułatwić osobom ze spektrum autyzmu wizytę w centrum handlowym.

Article

"Ciche godziny" docelowo mają obowiązywać w Galerii Katowickiej w każdą sobotę w godzinach 9:00-11:00. W tym czasie w tzw. częściach wspólnych nie będzie słychać reklam i muzyki.

Dodatkowo, prawie 60 najemców Galerii Katowickiej zadeklarowało, że na życzenie klienta ściszy muzykę lub przygasi światło w swoim lokalu. Lokale te zostały 2 kwietnia oznakowane specjalnymi naklejkami.

W Galerii Katowickiej od jesieni 2018 r. funkcjonuje "Pokój Wyciszenia" przeznaczony dla osób z obniżoną sprawnością funkcjonowania społecznego, wynikającą ze spektrum autyzmu. Punkt przygotowano zgodnie z wytycznymi i standardami lokalnej organizacji, na co dzień zajmującej się tematyką autyzmu.

Dołącz do dyskusji: "Ciche godziny" - Galeria Katowicka dla osób ze spektrum autyzmu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl