SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cognac Coin - moneta z koniakiem za 34 tys. zł

Polska firma Lux Coin we współpracy z Mennicą Polską stworzyła monetę, w której środkowej części umiejscowiona została kapsuła zawierająca koniak Gautier 1762.

Article

Kolekcjonerska moneta Cognac Coin powstała dzięki współpracy polskiej firmy Lux Coin, specjalizującej się w tworzeniu i obrocie monetami kolekcjonerskimi i bulionowymi, oraz Mennicy Polskiej. Pierwsza spółka jest autorem pomysłu na stworzenie tej monety oraz zapewniła na potrzeby tego projektu koniak Gautier 1762. Druga natomiast podjęła się wcielenia koncepcji w życie.

Koniak Gautier 1762 pochodzi z kolekcji firmy Wealth Solutions. W 2015 r. został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarszy koniak sprzedany na aukcji. Kropla tego 250-letniego trunku trafiła do kapsuły, która została umiejscowiona w złotej monecie o nazwie Cognac Coin.

Rewers monety zdobi konturowa mapa Francji oraz elementy typowe dla regionu Cognac – dom koniakowy, dębowe beczki i demijohns.

Cognac Coin została wybita w 300 egzemplarzach, z których każdy posiada wartość nominalną 100 franków kongijskich i wykonany jest z 2 uncji złota najwyższej próby (99,99%).

Cognac Coin to trzecia złota moneta z serii Spirit Coins, stworzonej przez Lux Coin. Seria ta obejmuje także Whisky Coin i Rum Coin. Pierwsza skrywa w swym wnętrzu whisky Old Vatted Glenlivet 1862, druga - rum Harewood Rum 1780.

Moneta Cognac Coin jest dostępna w sprzedaży na stronie lux-coins.com, w cenie 34 tys. zł. Można ją nabyć oddzielnie lub w zestawie z całą serią (96,5 tys. zł), wraz ze specjalną książką poświęconą temu projektowi oraz drewnianym ekspozytorem.

Dołącz do dyskusji: Cognac Coin - moneta z koniakiem za 34 tys. zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl