SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Szefowie NBCU i Comcasta z wyższymi wynagrodzeniami. 34 mln dolarów dla Briana Robertsa

W 2021 roku Brian Roberts, szef koncernu Comcast uzyskał łączne wynagrodzenie w wysokości 34 mln dolarów – wynika ze sprawozdania finansowego spółki. Jeff Shell, który kieruje należącym do Comcasta NBCUniversal zarobił 21,6 mln dolarów, co oznacza wzrost o 31 procent. Serwis Peacock, prowadzony przez NBCU, na koniec 2021 roku miał w USA 24,5 mln aktywnych użytkowników.

Brian Roberts, szef ComcastArticle

Comcast to obecnie jeden z największych na świecie koncernów medialnych. Jest właścicielem m.in. NBCUniversal (NBCU), stacji NBC oraz platform Xfinity i Sky.

Więcej pieniędzy dla szefów

Teraz pojawiły się informacje o tym, jakie wynagrodzenia otrzymali menedżerowie najwyższego szczebla w Comcast i NBCU. Zostały one zawarte w dokumentach finansowych przekazanych amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Czytaj także: Amazon coraz bliżej kupna MGM, Komisja Europejska wyraziła zgodę

W 2021 r. Brian Roberts, prezes i dyrektor wykonawczy Comcasta, otrzymał łączne wynagrodzenie w wysokości 34 mln dol., co oznacza wzrost o 4 proc. z 32,7 mln w 2020 r. W 2019 r. Roberts zarobił 36,4 mln dol., w 2018 r. - 35,0 mln dolarów, a w 2017 r. - 32,5 mln.

Z  kolei wynagrodzenie prezesa NBCU, Jeffa Shell'a za rok 2021 wyniosło 21,6 mln dol., to o 31 proc. więcej w porównaniu z 16,5 mln dol. za rok 2020.

W ostatnim roku Roberts otrzymał nieco niższą podstawową pensję w wysokości ponad 3,2 mln dol., ale dostał także nagrody za akcje o wartości 13,5 mln dol., opcje o wartości 8,5 mln, oraz premię uzależnioną od wyników w wysokości 8,6 mln. Zasadnicze wynagrodzenie Shella również nieznacznie spadło do 2,5 mln dol., podobnie jak jego wpływy za opcje - do 3,4 mln. Z drugiej strony jego nagrody za akcje wzrosły do 5,5 mln dol., a premia za wyniki skoczyła z 5,9 do prawie 10 mln dol.

Comcast, podobnie jak wiele innych firm, w 2020 r. skorygował swoje wynagrodzenia dla kierownictwa wyższego szczebla w związku z pandemią koronawirusa, obniżając je o 20 proc. Roberts, Shell i inni członkowie kierownictwa Comcasta zobowiązali się również do przekazania 100 proc. swoich podstawowych pensji za rok 2020 na cele charytatywne.

Oświadczenie dla SEC ujawniło również wynagrodzenia kilku innych kluczowych członków kierownictwa. Dyrektor finansowy Comcasta, Mike Cavanagh zarobił w 2021 r. 27,4 mln dol., co oznacza wzrost z 25,3 mln w 2020 r. Dave Watson, dyrektor generalny Comcast Cable, otrzymał 22,7 mln dol., co oznacza wzrost z 19,7 mln. Dana Strong, która została mianowana dyrektorem generalnym Sky na początku 2021 r., zarobiła 16 mln dol. w swoim pierwszym roku pracy na stanowisku tzw. dyrektora wykonawczego. Poprzednio pełniła ona funkcję prezesa ds. usług konsumenckich w Comcast Cable.

Czytaj także: Nielsen: użytkownicy przytłoczeni ofertą serwisów streamingowych

W danych finansowych poinformowano również, że prowadzony przez NBCU serwis streamingowy Peacock zakończył rok 2021 z liczbą 24,5 mln aktywnych kont w Stanach Zjednoczonych, co według zarządu stanowiło ok. 75 proc. celu wyznaczonego na rok 2024. Liczba ta obejmuje ponad 9 mln płacących abonentów. Zarząd zapowiedział, że zwiększy inwestycje w streaming w celu dalszego rozwoju Peacocka, co może doprowadzić do opóźnienia na drodze do osiągnięcia progu rentowności przez serwis.

Dołącz do dyskusji: Szefowie NBCU i Comcasta z wyższymi wynagrodzeniami. 34 mln dolarów dla Briana Robertsa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl