SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CD Projekt szykuje nową grę, „Cyberpunk 2077” i „Wiedźmin 3” pod koniec roku na PlayStation 5 i Xbox X/S

CD Projekt planuje, że wersje gier "Cyberpunk 2077" i "Wiedźmin 3" na nowe konsole pojawią się pod koniec tego roku, ale zastrzega jednocześnie, że plan ten może ulec zmianie - poinformowali przedstawiciele zarządu. W firmie ok. 70 osób pracuje obecnie nad nową dużą grą klasy AAA.

Siedziba CD Projekt, fot. materiały prasoweArticle

"Wersja 'Cyberpunk 2077' na nowe konsole jest planowana na końcówkę (ang. 'late') tego roku, ale ponieważ ten projekt jest nadal w trakcie realizacji, nie możemy powiedzieć, że termin się nie zmieni" - powiedział członek zarządu CD Projekt Michał Nowakowski podczas środowej konferencji.

Dodał, że w przypadku nowej wersji "Wiedźmina 3" - przygotowywanej w większości przez zewnętrzne studio - sytuacja wygląda podobnie.

"Ale potwierdzamy, że na tę chwilę obie (wersje - PAP) są planowane pod koniec roku" - powiedział.

CD Projekt nie ujawnia wyników sprzedaży „Cyberpunk 2077”

Zarząd nie przedstawił nowych informacji o sprzedaży "Cyberpunk 2077". Podano jedynie, że gra była głównym źródłem przychodów ze sprzedaży w pierwszej połowie roku. Sprzedaż gry w 2020 roku wyniosła 13,7 mln kopii.

Wiceprezes Piotr Nielubowicz poinformował, że wzrost przychodów segmentu produkcji gier - CD Projekt RED - w drugim kwartale wynikał m.in. z powrotu "Cyberpunka" do sklepu na konsolach PlayStation oraz sprzedaży gry na Steam. Większość sprzedaży gry stanowiła dystrybucja cyfrowa.

Nielubowicz nie odpowiedział na pytanie o to, czy w trzecim kwartale wyniki będą niższe niż w poprzednim okresie, ale przypomniał o typowej sezonowości wyników, która wskazuje na niższe wyniki w III kw.

"Nie prognozujemy przyszłej sprzedaży, ale III kw. jest zwykle słabszy. To okres letni, w którym nie mamy istotnych wydarzeń promocyjnych. (...) To tylko uwaga ogólna, nie prognozuję tu żadnych szczegółów dotyczących żadnego konkretnego trzeciego kwartału" - powiedział wiceprezes.

Zarząd spółki poinformował, że współpracuje z Trigon DM nad uporządkowaniem ewentualnej sprzedaży akcji przez osoby, które otrzymały papiery w ramach programu motywacyjnego. Okres ograniczenia zbywalności ok. 4,5 mln akcji upływa we wrześniu.

"Dom maklerski wyjdzie z propozycją do uczestników programu i przedstawi im ofertę udziału w uporządkowanym procesie sprzedaży akcji" - powiedział Nielubowicz.

"Spodziewamy się, że ten proces będzie rozłożony w czasie i będzie miał ograniczony wpływ na nasze dzienne obroty" - dodał.

Wiceprezes podał, że żaden z członków zarządu spółki nie planuje sprzedaży akcji po wygaśnięciu wrześniowego lock-upu.

W CD Projekt prace nad nową grą klasy AAA

Spółka podała, że obecnie ok. 160 osób pracuje nad pierwszym dużym dodatkiem do "Cyberpunk 2077", a ok. 70 osób nad nową dużą grą klasy AAA.

Jak podał prezes Adam Kiciński, grupa zwiększyła aktywność w obszarze rekrutacji nowych pracowników. Dodał, że skala odejść jest podobna jak po premierze "Wiedźmina 3" i zbliżona do oczekiwań zarządu.

Zarząd poinformował, że przychody grupy w drugim kwartale zostały podwyższone o ok. 40 mln zł ze względu na zmniejszenia salda niewykorzystanych rezerw na korekty premierowych raportów licencyjnych gry "Cyberpunk 2077". O podobną wartość wzrosły natomiast koszty, przez co zmiana była neutralna z punktu widzenia zysków.

Wiceprezes Nielubowicz poinformował, że zmiany sald rezerw wynikają ze spodziewanych przez spółkę wyników rozliczeń z dystrybutorami - nie są one związane z podwyższeniem lub obniżeniem oczekiwań wobec przyszłej sprzedaży gry.

W pierwszej połowie br. CD Projekt, mimo premiery gry „Cyberpunka 2077” w grudniu ub.r., zanotował spadek zysku netto ze 146,76 do105,05 mln zł przy wzroście wpływów sprzedażowych o 29,3 proc. Za to wyniki spółki w samym drugim kwartale były dużo lepsze od oczekiwań analityków giełdowych.

CD Projekt z dywidendą i akwizycją

Na początku czerwca CD Projekt wypłacił z zeszłorocznego zysku 503,69 mln zł dywidendy, po 5 zł na akcję.

Miesiąc później CD Projekt podpisał umowę nabycia Digital Scapes, studia deweloperskiego z siedzibą w Vancouver. List intencyjny w tej sprawie zawarto w marcu.

W ub.r. sześciu członków zarządu CD Projekt zarobiło 20,29 mln zł, a z zeszłorocznego zysku ma jeszcze otrzymać 106,2 mln zł. Firma zwiększyła liczbę pracowników o prawie 100, a na wynagrodzenia wydała łącznie 240,67 mln zł.

W środę na koniec sesji za akcję CD Projekt płacono 170,36 zł, co przekłada się na kapitalizację w wysokości 17,16 mld zł. Od końcówki marca kurs spółki tylko na krótko przekroczył poziom 200 zł.

Dołącz do dyskusji: CD Projekt szykuje nową grę, „Cyberpunk 2077” i „Wiedźmin 3” pod koniec roku na PlayStation 5 i Xbox X/S

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl