SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Członkowie KRRiT wyrażają sprzeciw wobec ataków na dziennikarzy mediów publicznych i katolickich

W związku z powtarzającymi się brutalnymi atakami na dziennikarzy mediów publicznych i katolickich wyrażamy stanowczy sprzeciw dotyczący stosowania przemocy wobec dziennikarzy - napisano w oświadczeniu podpisanym przez trzech członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

fot. materiały prasoweArticle

"W związku z powtarzającymi się brutalnymi atakami na dziennikarzy mediów publicznych i katolickich, my niżej podpisani członkowie KRRiT wyrażamy stanowczy sprzeciw dotyczący stosowania przemocy wobec dziennikarzy oraz wywierania na nich nacisków utrudniających należyte wykonywanie obowiązków służbowych" - zaznaczono w oświadczeniu przesłanym w środę Wirtualnemedia.pl1, pod którym podpisali się wiceprzewodnicząca KRRiT Teresa Bochwic i członkowie Rady: Janusz Kawecki i Elżbieta Więcławska-Sauk.

Sygnatariusze wyrazili głębokie zaniepokojenie decyzją sądu o niezastosowaniu aresztu wobec sprawcy pobicia operatora TVP Gdańsk.

"Wszystkie te działania naruszają bowiem gwarantowaną konstytucyjnie wolność słowa i swobodę działania, jak również zapisane w Ustawie o Radiofonii i Telewizji prawa odbiorców do rzetelnej informacji. Dlatego wzywamy wszystkich działających na rynku medialnym do zaprzestania brutalizacji debaty publicznej i przyjęcia odpowiedzialności za słowa i czyny" - czytamy w oświadczeniu.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Członkowie KRRiT wyrażają sprzeciw wobec ataków na dziennikarzy mediów publicznych i katolickich

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zenuś
walcie się serdecznie media tzw publiczne i katolickie "ksiądz proboszcz już się zbliża już puka do mych dzrzwi".......jesteście zerem jak znany polityk wiecie mędy kto
odpowiedź
User
Kamil
W Polsce od dawna nie ma mediów publicznych i nikt atakować nie będzie "dziennikarzy" jeżeli zaczną rzetelnie wykonywać swoją pracę.
odpowiedź
User
Uważny widz
Szanowni członkowie! Najwyraźniej Bóg tak chciał!
odpowiedź