SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szansa dla obecnych nadawców radiowych. KRRiT ogłosiła kolejne dwa konkursy

W Monitorze Polskim opublikowano nowe ogłoszenia przewodniczącego KRRiT. Oba dotyczą możliwości rozszerzenia koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego w Dębicy i Gródku. Zgłaszać mogą się jedynie działający na rynku nadawcy.

Article

W środę, 14 września w Monitorze Polskim opublikowano dwa osobne ogłoszenia przewodniczącego KRRiT. Chętni mogą wziąć udział w konkursach na częstotliwości radiowe:

* w Dębicy (województwo podkarpackie) - 89,2 MHz, chodzi o rozszerzenie koncesji na program o charakterze uniwersalnym,
 
* w Gródku (województwo podlaskie) - 97,2 MHz, chodzi o rozszerzenie koncesji na program o charakterze społeczno-religijnym.

Jak czytamy w Monitorze Polskim, wnioski podmiotów zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie na częstotliwości radiowe można składać w ciągu 45 dni od dnia opublikowania ogłoszenia. Chętnych powinniśmy więc poznać na początku listopada br.

Dębica trafiła do puli wolnych częstotliwości w styczniu. To wtedy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała ich pełną listę. Znalazło się na niej aż 15 lokalizacji m.in. dla Wrocławia czy Białegostoku, ale również Skierniewic czy Redy. W czerwcu dopisano tam miejscowość Gródek. To wieś w powiecie białostockim, która ma ok. 2,5 tys. mieszkańców.

Za to w poniedziałek (12 września) w Monitorze Polskim opublikowano dwa osobne ogłoszenia przewodniczącego KRRiT. Chętni mogą wziąć udział w konkursach na częstotliwości radiowe w Goleniowie (województwo zachodniopomorskie) i w Chojnicach (województwo pomorskie). W obu przypadkach chodzi o rozszerzenie koncesji na program lokalny o charakterze uniwersalnym.

Zmiana w składzie KRRiT

Obecna kadencja członków KRRiT dobiega końca. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji składa się z pięciu członków powoływanych na sześcioletnią kadencję - po dwóch wyznacza prezydent i Sejm, a jednego - Senat. Podczas czwartkowego (15 września) posiedzenia Sejmu Agnieszka Glapiak i Maciej Świrski zostali powołani do nowej KRRiT. Ich kandydatury zgłosili posłowie PiS.

Z kolei na początku sierpnia Senat do nowego składu Krajowej Rady wybrał medioznawcę prof. Tadeusza Kowalskiego, wskazanego przez senatorów Koalicji Obywatelskiej.

W ustępującym składzie KRRiT są przewodniczący Witold Kołodziejski, Elżbieta Więcławska-Sauk (oboje wybrani przez Sejm), Teresa Bochwic (wybrana przez Senat), Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski (nominowani przez prezydenta). Zgodnie z konstytucją KRRiT stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji.

Dołącz do dyskusji: Szansa dla obecnych nadawców radiowych. KRRiT ogłosiła kolejne dwa konkursy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl