SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Do połowy kwietnia w Polsce będzie 11 tys. potwierdzonych przypadków Covid-19

W najbliższych dniach Polskę czeka rekordowy przyrost potwierdzonych przypadków zakażenia, nawet do 600 osób dziennie - prognozują analitycy z Instytutu Badań DBMS. Do 15 kwietnia modele realistyczne prognozują około 11 tysięcy potwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19.

Analitycy Instytutu Badań DBMS opracowali niezależny raport przedstawiający prognozę zachorowań na COVID-19 i osób objętych kwarantanną z uwzględnieniem branż i województw.

Prognoza pokazuje trzy ujęcia: pesymistyczne, realistyczne i optymistyczne.

Podejście optymistyczne zostało przygotowane na podstawie analizy danych krajów, które radzą sobie z koronawirusem i odnotowują niski przyrost nowych zachorowań, prognoza pesymistyczna została przygotowana według analizy danych krajów, które odnotowują najwięcej nowych zachorowań na COVID-19, a wersja realistyczna jest uśrednieniem obu prognoz.

11 tys. chorych na Covid-19 w połowie miesiąca

Jak wynika z prognozy, w optymistycznym wariancie liczba zachorowań na Covid-19 w Polsce do 15 kwietnia wyniesie około 11 tysięcy. Wersja optymistyczna przewiduje o 2800 zachorowań mniej, a pesymistyczna zakłada nawet 13 800 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Kwarantanną na terenie Rzeczpospolitej Polskiej do 15 kwietnia może zostać objętych od 359 tys. do 404 tys. osób.

Analiza uwzględnia prognozę liczby zachorowań oraz osób objętych kwarantanną z podziałem na województwa i 12 różnych branż, m.in. zdrowie, turystyka, finanse, motoryzacja, branża spożywcza.

Przykładowo, w branży mediów kwarantanną może zostać do połowy kwietnia objętych od 18 do 27 tys. osób, zachorować zaś od 647 do 976 osób (w zależności od wybranego scenariusza).

Prognoza została przygotowana metodą najmniejszych kwadratów, a modele ekonometryczne są zbudowane w oparciu o takie zmienne jak: krzywa zachorowań w Chinach, Włoszech, w państwach sąsiadujących z Polską oraz na podstawie informacji o przemieszczaniu się Polaków. Dane użyte do prognozy aktualizowane są każdego dnia. Raport zawiera 3 strony i posiada interaktywne wykresy. W raporcie została pokazana również rzeczywista liczba osób zakażonych i objętych kwarantanną w Polsce.

Dane użyte do opracowania modelu pochodzą z Ministerstwa Zdrowia, GUS oraz Portalu Otwartych Danych UE. 

Dołącz do dyskusji: Do połowy kwietnia w Polsce będzie 11 tys. potwierdzonych przypadków Covid-19

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
User
Policzmy. Do 15 kwietnia mamy 4 dni, prognozują "nawet" 600 osób dziennie, co da nam 2400 nowych przypadków. Dodajmy to do aktualnych 5955, wychodzi 8355 przypadków do 15 kwietnia. Zatem przyrost musiałby być jeszcze większy żeby mówić o 11 lub 13 tysiącach, a patrząc na dzienne wzrosty na to w najbliższych dniach się nie zanosi.
0 0
odpowiedź
User
a
Policzmy. Do 15 kwietnia mamy 4 dni, prognozują "nawet" 600 osób dziennie, co da nam 2400 nowych przypadków. Dodajmy to do aktualnych 5955, wychodzi 8355 przypadków do 15 kwietnia. Zatem przyrost musiałby być jeszcze większy żeby mówić o 11 lub 13 tysiącach, a patrząc na dzienne wzrosty na to w najbliższych dniach się nie zanosi.


bo oni chcieliby miliony zakażonych i dziesiątki tysięcy martwych, a tu zonk.
0 0
odpowiedź
User
Jowita
"Do 15 kwietnia modele realistyczne prognozują około 11 tysięcy potwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19."

Jakoś im się (na szczęście) te analizy nie sprawdziły. Teraz niech oszacują kiedy jakaś asteroida walnie. Z nudów poczytam.
0 0
odpowiedź