SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

400 tys. wniosków o dofinansowanie cyfrowego odbiornika, 50 tys. dekoderów sprzedanych na pocztach

W placówkach Poczty Polskiej złożono dotąd blisko 400 tys. wniosków o dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego. Poczta sprzedała dotychczas także ponad 50 tys. dekoderów. To oznacza wzrost o 100 tys. wniosków w ciągu miesiąca i 20 tys. więcej dekoderów.

Tunery do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej obsługujące standard DVB-T2/HEVC (fot. Adrian Gąbka)Article

Obsługa wniosków o dofinansowanie cyfrowych odbiorników ruszyła 21 marca br. Złożenie wniosku możliwe jest albo przez internet, albo w placówkach Poczty Polskiej. Jednak - jak informuje Poczta - najpopularniejszym wśród Polaków sposobem na uzyskanie świadczenia na zakup odbiornika cyfrowego jest wizyta w urzędzie pocztowym lub jego filii.

Zobacz także: Będzie pozew TV Puls w sprawie DVB-T2. „Jest dużo gorzej niż zakładaliśmy”

- Można tam uzyskać pomoc w wypełnianiu wniosku, który następnie szybko, na miejscu, rozpatrujemy. Dzięki wprowadzeniu do naszej oferty urządzeń umożliwiających odbiór nowego standardu telewizji, klienci nie muszą już szukać sklepów z elektroniką - podkreśla Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera. 

Zobacz także: Brak TVN, Polsatu i TV Puls. 500 mln zł rekompensaty dla nadawców?

Przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywało się regionami, etapowo. Ostatnie przełączenie nastąpiło 27 czerwca br. w północno-wschodniej część kraju i objęło województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie.

Osoby, które utraciły możliwość odbioru telewizji, wciąż jeszcze mogą zawnioskować o dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego, program dofinansowania trwać będzie do końca bieżącego roku.

Zobacz także: Część widzów tylko z TVP. „Opozycja może kwestionować wyniki wyborów”

Dołącz do dyskusji: 400 tys. wniosków o dofinansowanie cyfrowego odbiornika, 50 tys. dekoderów sprzedanych na pocztach

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl