SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dyson stawia na robotykę i rekrutuje

Podczas Międzynarodowej Konferencji Robotyki i Automatyzacji (ICRA) w Filadelfii firma Dyson ogłosiła swoje plany w dziedzinie robotyki.

Article

Podczas konferencji ICRA firma Dyson poinformowała, jakie ma ambicje w dziedzinie zaawansowanej robotyki, a ponadto ogłosiła, że przyspiesza prace nad autonomicznym urządzeniem zdolnym do wykonywania obowiązków domowych.

W trakcie konferencji zaprezentowano wideo, które pokazuje najnowsze osiągnięcie Dyson: prototyp robotycznych rąk chwytających przedmioty. Firma zapewnia jednocześnie, że nie zamierza poprzestać na podłogowych robotach sprzątających.

Obecnie Dyson tworzy w swojej placówce w Hullavington w Wielkiej Brytanii centrum badań nad robotyką. Nad pracami badawczo-rozwojowymi w ośrodku czuwa naczelny inżynier Jake Dyson.

Ponadto firma znajduje się na półmetku największej rekrutacji inżynierów od czasu jej powstania. W tym roku dołączyło do niej 2 tys. nowych pracowników, z czego 50% stanowią inżynierzy, naukowcy i programiści.

Dyson nadal rekrutuje – firma poszukuje 250 inżynierów robotyki, specjalizujących się w różnych obszarach, m.in. widzenie komputerowe, uczenie maszynowe, czujniki i mechatronika. W ciągu następnych pięciu lat Dyson przewiduje zatrudnienie kolejnych 700 ekspertów robotyki.

Nowo zatrudnione osoby będą pracować w ośrodku Hullavington, nowym laboratorium w pobliżu Laboratorium Robotyki Dyson na Imperial College w Londynie oraz w głównej siedzibie firmy w Singapurze.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy firma przebudowała jeden z głównych hangarów dawnego lotniska w Hullavington na miejsce pracy dla 250 inżynierów robotyki. Adaptacja na potrzeby laboratorium robotyki jest kolejnym etapem realizowanego przez Dyson 5-letniego planu inwestycji w nowe technologie oraz obiekty o łącznej wartości 2,75 mld funtów, z czego 600 mln funtów zostanie wydane w tym roku.

Głównym celem firmy jest stworzenie w Hullavington największego i najbardziej zaawansowanego centrum robotyki w Wielkiej Brytanii oraz wprowadzenie na rynek nowej technologii jeszcze przed końcem tej dekady.

Dołącz do dyskusji: Dyson stawia na robotykę i rekrutuje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl