SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Autorka relacji w TVP3 z pracownicą Lasów Państwowych jako „turystką Anną” przeszła do Polsat News

Reporterki TVP3 Białystok Ewelina Brzozowa i Katarzyna Szatyłowicz dołączyły do redakcji kanału informacyjnego Polsat News. Pierwsza z dziennikarek jest autorką materiału, który kilka miesięcy temu podbił internet.

Article

6 lipca br. w „Obiektywie” TVP3 Białystok ukazał się materiał na temat aplikacji przygotowanej przez Lasy Państwowe.

- Chcę zobaczyć co do zaaferowania ma nadleśnictwo, czego mogę się przy okazji nauczyć, co mijam po drodze, co do zaoferowania ma las - mówiła w materiale kobieta podpisana na wizytówce jako „turystka Anna”. Internauci szybko zwrócili uwagę, że to nie zwykła turystka, tylko wieloletnia pracownica Regionalnej Dyrekcji Lasów w Państwowych.

 

W innych materiałach TVP3 Białystok występowała zresztą w mundurze. Po krytyce internautów, Telewizja Polska naniosła poprawę do materiału wyeksportowanego do sieci. Na wizytówce nie ma już podpisu „turystka”, tylko „Anna Poskrobko, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku”.

Odejścia z TVP3 Białystok

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że Brzozowa rozpoczęła pracę w warszawskim newsroomie Polsat News. Jej redakcyjna koleżanka Katarzyna Szatyłowicz także przeszła do Polsat News, gdzie miała już wejścia na żywo. Z TVP3 Białystok do portalu bia24.pl odszedł też Patryk Śledź, w przeszłości związany m.in. Radiem Jard.

Wiele odejść z Polsat News

W ostatnich miesiącach wielu dziennikarzy pożegnało się z Polsat News. Wczoraj informowaliśmy, że 1 listopada z redakcją rozstaje się reporter i prezenter Artur Molęda, który jeszcze nie zdradza, gdzie będzie pracował. Wcześniej Michał Giersz związany ze stacją od 2015 roku przeszedł do CD Projekt Red. U producenta gier komputerowych, takich jak „Wiedźmin” i „Cyberpunk 2077” odpowiada za kompetencje komunikacyjne zespołu. Grzegorz Łaguna został rzecznikiem Kulczyk Foundation. Po 12 latach pracy w Polsat News pożegnał się też prezenter Marek Piotr Wójcicki. Na razie nie zdradza dalszych planów zawodowych. Rafał Miżejewski przeszedł do RMF FM, a Mateusz Maranowski do TVP Info. Z Polsat News pożegnali się także: Magdalena Cenker, Michał Banasiak, Joanna Górska, Wojciech Brzeziński, Mariusz Hradowycz.

Obecni i byli dziennikarze Polsat News, z którymi rozmawiał portal Wirtualnemedia.pl twierdzą, że sytuacja w redakcji nie jest dobra.  - Jak ktoś wiele lat temu przyszedł tutaj do pracy i wynegocjował sobie stawkę, to może awansować, a nie dostanie podwyżki. Stawki są po prostu śmieszne. Na przykład edytorzy zarabiają 3,5-4 tys. brutto. Lepsze pieniądze można zarobić jako kasjer w „Netto” czy „Biedronce”. Nic dziwnego, że brakuje ludzi do pracy albo brakuje ogarniętych ludzi - ubolewał jeden z dziennikarzy.

Do Polsat News dołączyła za to Agnieszka Witkowicz-Matolicz, dotychczasowa szefowa newsroomu radia Muzo.fm. Została reporterką i wydawczynią. W Muzo.fm na stanowisku zastąpił ją Piotr Knąber, związany z tą stacją, a w przeszłości także zastępca szefa newsroomu Superstacji.

Polsat News miał w 2020 roku 2,034 proc. udziału w rynku - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

Dołącz do dyskusji: Autorka relacji w TVP3 z pracownicą Lasów Państwowych jako „turystką Anną” przeszła do Polsat News

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl