SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Facebook Protect startuje w Polsce. Będzie chronić konta dziennikarzy

Facebook rozszerzył na Polskę swój program Facebook Protect. System ma chronić przed przejęciem szczególnie narażone na ataki konta, należące do obrońców praw człowieka, polityków oraz dziennikarzy.

Article

Prowadzony przez Facebook program Facebook Protect został uruchomiony w ramach pilotażu w 2019 r. w Stanach Zjednoczonych. Rozwiązanie umożliwia zabezpieczenie osób, które mogą być bardziej narażone na próby przejęcia ich kont przez cyberprzestępców. Wśród nich są m.in. obrońcy praw człowieka, politycy, a także dziennikarze.

Polskie konta pod ochroną

Facebook poinformował, że po zakończeniu prób w USA zaczął udostępniać program Facebook Protect w kolejnych krajach. Na liście znalazła się także Polska.

Czytaj także: Fałszywe wiadomości na Facebooku przyczyniają się do kryzysu migracyjnego na granicy

Według zapowiedzi wszyscy ci, którzy kwalifikują się do programu, zobaczą na Facebooku monity z prośbą o zapoznanie się z tym rozwiązaniem i rejestrację. Udział jest w pełni dobrowolny.

- Facebook Protect to program, który ma na celu zabezpieczenie użytkowników, którzy są bardziej narażeni na ataki w sieci mające na celu przejęcie konta – wyjaśnia Jakub Turowski, szef zespołu ds. polityki publicznej Facebooka w Europie Środkowo-Wschodniej. - Wśród grup, które kwalifikują się do objęcia dodatkową ochroną, znajdują się obrońcy praw człowieka, dziennikarze oraz politycy. Po rejestracji do programu Facebook rozpocznie monitorowanie konta pod kątem potencjalnych zagrożeń ze strony cyberprzestępców i pomoże w uruchomieniu silniejszych zabezpieczeń, takich jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które jest jednym z najważniejszych zabezpieczeń utrudniających oszustom uzyskanie dostępu do konta na Facebooku z nieznanej przeglądarki lub urządzenia. Cały czas staramy się z wyprzedzeniem blokować działania przestępców. Zdajemy sobie sprawę, że prawdopodobnie nie uda nam się wykryć wszystkich z nich, ale ten program jest jedną z kilku inicjatyw mających na celu utrudnienie włamań na konta – zaznacza menedżer Facebooka.

Czytaj także: Facebook zbiera dane o aktywności nastolatków w sieci

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Facebook Protect startuje w Polsce. Będzie chronić konta dziennikarzy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zenon Bombalina
Dworczyk już korzysta?
odpowiedź