SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fotce nie wyszła ekspansja zagraniczna. Mniej z reklam, więcej od użytkowników

Spółka zarządzająca platformą społecznościową Fotka.com w ub.r. przy minimalnym spadku przychodów osiągnęła wzrost zysku netto z 1,23 do 1,31 mln zł. Zmalały jej wpływy z reklam, a zwiększyły się z płatnych usług dla internautów.

Przychody Fotki z płatnej usługi Klub Gwiazd zwiększyły się w ub.r. z 2,91 do 3,02 mln zł. Opcja, w zależności od wariantu i sposobu płatności, kosztuje od 6,15 zł brutto na 14 dni do 47 zł na 180 dni. Można ją kupić zarówno dla siebie, jak też innego użytkownika.

Ponadto uruchomiono Tipy, które internauci mogą kupować dla innych osób na platformie.

Z kolei wpływy Fotki z reklam zmniejszyły się z 546,1 do 478,5 tys. zł, a te określone jako pozostałe - z 308,4 do 233,1 tys. zł.

Fotka wycofała się z Rosji

W ub.r. uruchomiono wersje Fotki w języku czeskim, ukraińskim, angielskim, rumuńskim, rosyjskim i hiszpańskim, a platforma reklamowała się w Czechach, Rosji, Rumunii, Argentynie i na Ukrainie.

- Na każdym z nich pozyskano nowych klientów, jednak wyniki nie były na tyle zadowalające, aby kontynuować płatne działania promocyjne na ww. rynkach zagranicznych. Aplikacje nadal są dostępne dla użytkowników w powyższych krajach - opisano w sprawozdaniu spółki. Wyjątkiem jest Rosja, z której platforma wycofała się po wybuchu wojny w Ukrainie.

Łączne wpływy z zagranicy zwiększyły się jedynie ze 125,9 do 140,2 tys. zł.

Koszty 11 proc. w dół, 435 tys. zł na dywidendę

Mimo ekspansji zagranicznej koszty operacyjne Fotki zmalały o 11,2 proc., z 2,6 do 2,31 mln zł. Co prawda wydatki na usługi obce wzrosły z 1,35 do 1,79 mln zł, ale nakłady na wynagrodzenia zmniejszyły się z 629,2 do 311,6 tys. zł, na inne świadczenia pracownicze - ze 106,4 do 55,7 tys. zł, a pozostałe koszty rodzajowe - z 392,2 do 53,8 tys. zł.

Średnie zatrudnienie w firmie spadło z 5,83 do 3,42 etatu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zysk operacyjny Fotki wzrósł z 1,21 do 1,41 mln zł, a zysk netto (w ub.r. spółka zapłaciła 88,2 tys. zł podatku dochodowego) - z 1,23 do 1,31 mln zł.

Po prawie 50 proc. udziałów Fotki mają Rafał Agnieszczak i Andrzej Ciesielski. Z zeszłorocznego zysku dostali po 213 tys. tys. zł dywidendy. 8,7 tys. zł trafiło do spółki Fotka z o.o., a 879,2 tys. zł przekazano na kapitał zapasowy

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2021 r., a poprzedni - 2020 r.

Dołącz do dyskusji: Fotce nie wyszła ekspansja zagraniczna. Mniej z reklam, więcej od użytkowników

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
1Q
Pamiętacie czasy że nie można była innej osobie napisać jaką ocenę się jej dało?
0 0
odpowiedź
User
gotyczka
kiedy wróci ocenianie czyichś zdjęć w skali od 1 do 10? to znaczy do 11 jak się ma gwiazdę :)
0 0
odpowiedź
User
oooo
Tam bardzo ciekawe rzeczy się dzieją. Notoryczny ć-p-u-n Janek wciąga na kamerce kreski, ale to nie jego ad-min-istr-ac-ja b-loku-je, a osoby zgłaszające to publiczne n-arko-ma-ństwo.

Z kolei p-atol-ogiczna Nati wyłudza kasę, bo rzekomo przymiera głodem. Ale chwali się trzema smartfonami i ma pieniądze na papierosy. Potrafi przez 3 minuty longiem w-yzy-w-ać ludzi w s-kraj-n-ie or-dynar-ny sposób. I też nie ona jest -b-an-owa-na, a osoby zgłaszające to do ad-a-dmi-nistr-acji.
0 0
odpowiedź