SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z „Gazety Olsztyńskiej” odszedł wicenaczelny. „Nie odpowiada mi kierunek zmian”

Po 13 latach z redakcją „Gazety Olsztyńskiej” pożegnał się Bartosz Orliński - jeden z dwóch zastępców redaktora naczelnego. Jako powód podał, że gazeta się zmieniła - ale jemu nie odpowiada kierunek tych zmian. Od połowy maja pracuje w Grupie ZPR. To niejedyne odejście z redakcji w ostatnich tygodniach.

Bartosz Orliński, fot. Facebook/Bartosz OrlińskiArticle

Zmiany w „Gazecie Olsztyńskiej” zaczęły się we wrześniu 2021 roku, gdy tytuł zmienił właściciela. Wydawnictwo WM od Jarosława Tokarczyka kupił Andrzej Senkowski, podwarszawski przedsiębiorca z branży samochodowej, a nowym prezesem został Maciej Matera, który wkrótce także został redaktorem naczelnym pisma.

Portal OKO.Press w 2016 roku wymieniał Materę wśród ludzi związanych z Antonim Macierewiczem. W 2015 roku miał być on powołany przez Macierewicza do rad nadzorczych Wojskowych Zakładów Elektronicznych i Energomontażu Północ-Gdynia. Obie spółki powiązane są z Polską Grupą Zbrojeniową.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W grudniu 2021 roku Maciej Matera został naczelnym, a już w lutym br. z redakcji odszedł jeden z jego zastępców, Dawid Zmuda. Teraz odszedł drugi zastępca - Bartosz Orliński. Z tytułem związany był od 13 lat.

- W ostatnim czasie gazeta mocno się zmieniła, a mi nie do końca odpowiada kierunek tych zmian. Postanowiłem rozpocząć nowy rozdział – napisał na swoim facebookowym profili, jednocześnie dziękując wszystkim współpracownikom i podkreślając ich zaangażowanie oraz profesjonalizm. Jak poinformował, dołączył do Grupy ZPR jako product manager.

W styczniu odszedł z redakcji także jeden z najbardziej doświadczonych redaktorów, wychowawca wielu olsztyńskich dziennikarzy – Mirosław Wieczorek, który dołączył do TIP Media. Z firmą pożegnały się również dwie dziennikarki internetowe: Marta Wiśniewska i Alicja Kowalczyk (odpowiadały za serwis gazetaolsztynska.pl). Jedynym zastępcą naczelnego pozostaje Igor Hrywna, a wydawcami - Lidia Wieczorek i Karol Grosz.

Grupa WM, wydająca „Gazetę Olsztyńską”, „Dziennik Elbląski” i „Nowy Kurier Mławski”, w 2020 roku zanotowała spadek przychodów o 26,7 proc. do 11,1 mln zł, a jej wynik netto poszedł w dół z 355 tys. zł zysku do 3,99 mln zł straty. W firmie przez rok ubyło ponad 30 pracowników.

Dołącz do dyskusji: Z „Gazety Olsztyńskiej” odszedł wicenaczelny. „Nie odpowiada mi kierunek zmian”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marta
Tokarczyk wiedział kiedy się pozbyć balastu, swoje przy tym ugrał, chociaż nie tak jakby on sam chciał, a już tym bardziej nie tak, jakby to chciała jego bacia.
Teraz to będzie równia pochyła, to nie ma prawa bytu. Właściciel powiązany z Macierewiczem i jedynym słusznym kierunkiem ... istny obłęd. Nie dziwi nikogo, że z firmy odeszło ponad 30 osób?
odpowiedź
User
Walek
Ale Igor został...
odpowiedź
User
cross
Jeszcze chwila i Orlen za drobne kupi
odpowiedź