SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Gazeta Polska” ze sprostowaniem informującym, że „TVN nie roznosił zarazy ani śmierci”

W nowym wydaniu „Gazety Polskiej” (Niezależne Wydawnictwo Polskie) zamieszczono sprostowanie od zarządu TVN dotyczące okładki pisma z listopada 2020 roku z tytułem „Oni roznieśli zarazę i śmierć”, na której pojawiło się logo tej stacji.

Flagi przed siedzibą TVN Grupy Discovery Article

„TVN nie roznosił zarazy ani śmierci” - stwierdził zarząd TVN w sprostowaniu. Zamieszczono je u dołu trzeciej strony nowego numeru „Gazety Polskiej”, pod wstępniakiem redaktora naczelnego Tomasza Sakiewicza.

Publikacja sprostowania zapewne jest realizacją prawomocnego orzeczenia sądowego, na razie nie otrzymaliśmy informacji na ten temat od biura prasowego TVN Grupy Discovery.

Na okładce „Gazety Polskiej” także loga Onetu i „Gazety Wyborczej”

Okładka numeru „Gazety Polskiej", który trafił do sprzedaży 10 listopada 2020 roku, przedstawiała fotomontaż ze zdjęciami ówczesnego szefa Platformy Obywatelskiej Borysa Budki, wiceszefa PO Rafała Trzaskowskiego, liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marty Lempart i Małgorzaty Rozenek-Majdan, gwiazdy programów rozrywkowych TVN. W tle znalazły się logotypu PO, Lewicy, Strajku Kobiet, TVN, Onetu i „Gazety Wyborczej”, a poniżej stwierdzenie: „Oni roznieśli zarazę i śmierć”.

Był to komentarz do demonstracji, które na przełomie października i listopada 2020 roku odbyły się w wielu miastach w całym kraju. Protestowano przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ograniczającemu prawo do aborcji.

Borys Budka pozwał za tę publikację wydawcę i redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”, Domagał się publikacji przeprosin na okładce tygodnika i w jej serwisie internetowym oraz zapłaty 10 tys. zł na Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pod koniec listopada ub.r. Sąd Okręgowy przychylił się do wszystkich roszczeń polityka. - Sąd jest niekompetentny w tej sprawie - skomentował Tomasz Sakiewicz, zapowiadając, że złoży apelację

Według danych PBC w sierpniu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” wynosiła 20 086 egz., o 16,75 proc. mniej niż rok wcześniej.

W ub.r. Niezależne Wydawnictwo Polskie zanotowało spadek przychodów o 8,4 proc. do 16,43 mln zł, a jego wynik netto poszedł w dół z 305,8 tys. zł zysku do 373 tys. zł straty.

Dołącz do dyskusji: „Gazeta Polska” ze sprostowaniem informującym, że „TVN nie roznosił zarazy ani śmierci”

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl