SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niemal milion widzów półfinału Roland-Garros z Igą Świątek. Eurosport 1 pokonał wszystkie stacje

Czwartkowe spotkanie Igi Świątek z Darją Kasatkiną w półfinale turnieju Roland-Garros na antenie Eurosportu 1 oglądało 972 tys. widzów, co dało stacji pozycję zdecydowanego lidera rynku telewizyjnego - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl. Sobotni finał pokażą TVN i Eurosport 1, transmisja też w Playerze bez opłat.

Iga Świątek w Roland-Garros 2022; fot. EurosportArticle

W czwartek, 2 czerwca br. w godz. 15.05-16.21 Eurosport 1 transmitował półfinałowy mecz Igi Świątek podczas Roland-Garros. Polska tenisistka w turnieju tym razem zmierzyła się z Rosjanką Darją Kasatkiną, która pokonała 6:2 i 6:1.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Relację z wygranego przez Świątek meczu w stacji śledziło 972 tys. osób. Przełożyło się to na 15,80 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 12,50 proc. w grupie komercyjnej 16-49 (AMR w tej grupie wyniósł 211 tys.) - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

Jakie wyniki poprzednich meczów Igi Świątek?

Spotkanie Igi Świątek w pierwszej rundzie Roland-Garros śledziło 414 tys. widzów (mecz odbył się 23 maja), drugiej - 751 tys. (26 maja), trzeciej - 832 tys. (28 maja), a czwartej - 1,10 mln (1 czerwca). Z kolei ćwierćfinałowy mecz Polki oglądało 791 tys. (2 czerwca).

Z danych telemetrycznych wynika, że czwartkowy półfinał miał najwyższe rynkowe udziały spośród wszystkich meczów Światek w obecnej edycji Roland-Garros. Dotychczas najwyższą widownię zanotował mecz czwartej rundy rozgrywek, ale był on transmitowany o późniejszej porze kiedy ogólnie więcej osób ogląda telewizję.

Eurosport zdecydowanym liderem rynku podczas półfinału Roland-Garros

Eurosport 1 w trakcie spotkania czyli w czwartkowym paśmie w godz. 15.05-16.21 miał 15,7 proc. udziału w rynku w 4+ (dane bezpośrednio dla tego pasma). Kanał był zdecydowanie najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Polsce. Drugie miejsce zajęła TVP1 z wynikiem na poziomie 8,9 proc.

Również wśród widzów w grupie komercyjnej Eurosport 1 (12,5 proc.) był zdecydowanym liderem. W tym ujęciu drugi był TVN (8,8 proc.).

W sobotę o 15.00 finałowy mecz Świątek

W sobotę Iga Świątek zagra w finale turnieju z Coco Gauff. Spotkanie polskiej tenisistki z Amerykanką transmitowany będzie nie tylko w Eurosporcie 1, ale też na antenie naziemnego kanału TVN i w Playerze bez opłat. Stacja zdecydowała, że sprzeda czas reklamowy przy spotkaniu w systemie aukcyjnym.

Mecz Igi Świątek z Cori Gauff rozpocznie się w sobotę o 15:00. Poprzedzi go prowadzone przez Jakuba Ostrowskiego studio, w którym widzowie poznają opinie i analizy ekspertów Eurosportu, a także zobaczą relacje Pawła Kuwika z Paryża. W Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze przedmeczowe studio rozpocznie się już o 14.00, a na antenie TVN o 14:40.

Wygrany przez Igę Świątek finał Roland-Garros w 2020 r. w TVN oglądało 1,35 mln widzów, a w Eurosporcie 1 - 1,16 mln. Łączna widownia spotkania w telewizji wyniosła 2,51 mln osób.

Udział kanału Eurosport 1 w rynku telewizyjnym w 2021 roku wyniósł 0,61 proc.