SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TTV pokaże cztery zawody żużlowego Grand Prix

W tegorocznym sezonie Grand Prix na żużlu cztery turnieje, rozgrywane w Polsce, będą transmitowane w naziemnym kanale TTV. Wszystkie zawody będzie można oglądać w ramach pakietu Eurosportu w Playerze.

Article

Jesienią ub.r. Discovery, właściciel m.in. grupy TVN i Eurosportu, podpisało 10-letnią umowę z Międzynarodową Federację Motocyklową dotyczącą transmisji wszystkich międzynarodowych rozgrywek żużlowych. Chodzi o cykle Speedway Grand Prix (SGP), Speedway U21 World Championship (SGP2) oraz Speedway U16 World Championship (SGP3) a także coroczne zawody Speedway of Nations) i Speedway World Cup.

Kontrakt obejmuje kraje takie jak Wielka Brytania, Szwecja, Dania, Polska i Niemcy.

Wszystkie transmisje w Eurosporcie, zawody w Polsce w TTV

Discovery zapowiada, że z tegorocznego sezonu Speedway Grand Prix cztery turnieje będą transmitowane w kanale TTV dostępnym w naziemnej telewizji cyfrowej. Będą to zawody rozgrywane w Polsce: 14 maja w Warszawie, 25 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim, 27 sierpnia we Wrocławiu i 1 października w Toruniu.

Transmisje wszystkich turniejów Speedway Grand Prix, Speedway U21 World Championship, Speedway U16 World Championship i Speedway of Nations będą dostępne w pakiecie Eurosportu w Playerze, a zawody Speedway U21 World Championship i Speedway U16 World Championship będzie też można oglądać w kanałach linearnych Eurosportu. Ponadto po każdej rundzie Speedway Grand Prix na antenach Eurosportu pokazywane będą 40-minutowe skróty.

- Wraz z Discovery Sports Events chcemy jeszcze mocniej wypromować żużel i dotrzeć do nowych odbiorców, dlatego planujemy również relacje i raporty na innych kanałach i platformach TVN Grupa Discovery, w tym w TVN, TVN24, TVN Turbo i Eurosporcie - wylicza Dorota Żurkowska, członek zarządu TVN Grupa Discovery.

Nadawca zapowiada, że transmisje będą obudowane studiami, w których widzowie będą mieli okazję zgłębić tajniki żużla, poznać opinie i analizy ekspertów, obejrzeć materiały z padoku i rozmowy z żużlowcami.

- Żużel staje się jednym z filarów niezrównanej oferty Eurosportu w Playerze, obejmującej między innymi wielkoszlemowy tenis, kolarstwo, snookera, sporty zimowe, europejskie puchary w piłce ręcznej, sporty motorowe, a także wspinaczkę sportową, w której czołowe miejsca zajmują Polacy - podkreśla Żurkowska.

Według danych Nielsen Audience Measurement w lutym br. średnia widownia minutowa TTV wynosiła 118 394 widzów, a udział w rynku oglądalności - 1,79 proc., po spadku o 12,7 proc. rok do roku.

- W Discovery Sports Events chcemy, aby najważniejsze rozgrywki żużlowe świata docierały do większej liczby widzów niż kiedykolwiek wcześniej. Partnerstwo z TTV to wyraz tych ambicji i możliwość pokazania żużla nieosiągalnej wcześniej widowni, a także zwiększenia zaangażowania fanów. Cieszę się, że będziemy współpracować z TTV, a Polscy widzowie będą mogli cieszyć się transmisjami z lokalnych rund SGP w ogólnodostępnym kanale – komentuje François Ribeiro, szef Discovery Sports Events.

Poprzednio przez 20 lat promotorem żużla była brytyjska firma BSI, a w Polsce turnieje Speedway Grand Prix można było oglądać w Canal+.

Kalendarz Speedway Grand Prix w 2022 roku:
    30 kwietnia, Gorican (Chorwacja)
    14 maja, Warszawa (Polska)
    28 maja, Praga (Czechy)
    4 czerwca, Teterow (Niemcy)
    25 czerwca, Gorzów Wielkopolski (Polska)
    13 sierpnia, Cardiff (Wielka Brytania)
    27 sierpnia, Wrocław (Polska)
    10 września, Vojens (Dania)
    17 września, Malilla (Szwecja)
    1 października, Toruń (Polska)
    5 listopada, GP Oceanii

W ub.r. Eurosport 1 miał 0,614 proc. udziału w rynku oglądalności (wobec 0,417 proc. rok wcześniej), a Eurosport 2 - 0,13 proc. (w 2020 rok było to 0,1 proc.) - według danych Nielsen Audience Measurement.

TVN pokazuje Puchar Świata w skokach narciarskich

Grand Prix na żużlu to kolejne zawody sportowe, które trafiają do ramówki ogólnotematycznego kanału TVN Grupa Discovery. Od listopada ub.r. w głównym kanale TVN transmitowane są turnieje Pucharu Świata w skokach narciarskich (z wyjątkiem kilku zawodów w Polsce, do których prawa ma Telewizja Polska).

Poprzednio TVN Grupa Discovery przez kilka lat udzielała sublicencji TVP do pokazywana Pucharu Świata w telewizji otwartej. Menedżerowie publicznego nadawcy mocno krytycznie skomentowali to, że TVN Grupa Discovery nie zdecydowała się kontynuować takiej współpracy.

W trakcie zakończonego w zeszły weekend sezonu Pucharu Świata pierwsze osiem turniejów w TVN oglądało średnio 2,5 mln osób, a pierwsze 10 zawodów w Eurosporcie miało przeciętnie 871 tys. widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

Dołącz do dyskusji: TTV pokaże cztery zawody żużlowego Grand Prix

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl