SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GG dalej traci użytkowników - najwięcej nastolatków, studentów i osób ze wsi (analiza)

W tym roku komunikator GG - zarówno jako aplikacja, jak i serwis - zanotował dalsze spadki odwiedzalności, wynoszące w skali roku 30-50 proc. Najwięcej użytkowników stracił wśród internautów w wieku 15-34 lat, mających podstawowe i średni wykształcenie oraz mieszkających na wsi i w dużych miastach.

O spadku popularności GG w 2012 i 2013 roku informowaliśmy już na początku br. Wiosną 2012 roku komunikator miał nawet 5,8 mln użytkowników i 10 mln uruchomionych aplikacji miesięcznie, a pod koniec ub.r. - 4,2-4,6 mln użytkowników i 6,3-6,9 mln uruchomionych aplikacji - jak wynika z Megapanelu PBI/Gemius (przeczytaj więcej na ten temat).

- Bezpośrednim konkurentem GG stał się chat Facebooka, a wzrost jego popularności odbił się na korzystaniu z GG. Widać to szczególnie w przypadku aplikacji desktopowej (instalowanej na komputerach), której dane są widoczne w Megapanelu - tłumaczył wtedy Tomasz Jażdżyński, szef firmy GG Network, wiosną br. formalnie przejętej przez Grupę Allegro.

 

W br. nastąpiły dalsze spadki popularności GG. Komunikator tylko w styczniu br. miał ponad 4 mln użytkowników i 6 mln uruchomionych aplikacji. Potem statystyki zmalały o mniej więcej milion: w maju zanotował 3,34 mln odwiedzających i 5,18 mln uruchomionych aplikacji, a w sierpniu - 3,22 mln odwiedzających i 5,02 mln aplikacji. W skali roku spadki w kolejnych miesiącach wynosiły 1,92-2,9 mln użytkowników (czyli 31-45 proc.) oraz 2,56-3,04 mln uruchomionych aplikacji (czyli 30-39 proc.).

Zmalał też średni czas działania każdej aplikacji. W styczniu br. wynosił 62 godziny i 49:38 minuty, a w lipcu - 48 godzin i 41:28  minuty. W skali roku to 6-19 proc. w dół.

 

 


Spadki odwiedzalności zanotowały również dwa serwisy związane z GG: społecznościowy GG.pl (w którym można korzystać z komunikatora) i Gadu-Gadu.pl (w którym można go pobrać jako aplikację).

Razem obie witryny (uwzględniając współodwiedzalność) miały w br. 1,04-1,44 mln użytkowników miesięcznie, prawie dwa razy mniej niż rok wcześniej, kiedy przyciągały 1,8-2,39 mln odwiedzających.

Sukcesywnie malała też liczba odsłon - od stycznia do maja br. wynosiła 20-25 mln miesięcznie, podczas gdy w tym samym okresie ub.r. było to 35,7-52,6 mln. Gwałtowne odwrócenie tego trendu nastąpiło w związku z przejściem przez strony Grupy Allegro - GG na nową definicję odsłony w Megapanelu (więcej na ten temat). W czerwcu oba serwisy zanotowały już 46,3 mln odsłon, a w lipcu i sierpniu - po 60-61 mln.

Mocno w br. wzrósł też średni czas korzystania z GG.pl i Gadu-Gadu.pl. W ub.r. wynosił 23-39 minut miesięcznie, a w br. - od nieco ponad godziny w lipcu i sierpniu do ponad czterech godzin od lutego do maja.

 

Na drugiej podstronie analiza użytkowników komunikatora GG oraz stron GG.pl i Gadu-Gadu.pl

  • 1
  • 2

Dołącz do dyskusji: GG dalej traci użytkowników - najwięcej nastolatków, studentów i osób ze wsi (analiza)

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamil
Myślałem, że już nikt z tego nie korzysta.
odpowiedź
User
Jaś
Jak tam ludzie na śmieciówkach i firmach pracują, a do tego z coraz mniejszą liczbą osób pracują, to co się dziwić. Do tego brak znajomości online przez decydentów. No bo sorry, ale to, że GG zamula i spowalnia komp i że musi stać się apką webową było wiadomo od dawna. Także pretensje mogą mieć do siebie, że przespali.
odpowiedź
User
Jaro
Zasluga super dyrektora Krzysztofa ktory upakowal komunikator reklamami po bandzie bez pomyslu byle wiecej
odpowiedź