SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Auchan wprowadza "Godziny ciszy" we wszystkich sklepach w Polsce

Sieć handlowa Auchan wprowadza we wszystkich swoich sklepach w Polsce "godziny ciszy", przeznaczone na zakupy dla osób ze spektrum autyzmu.

fot. auchan fot. auchan

“Godziny ciszy” to oddolna inicjatywa hipermarketu Auchan Częstochowa Północ, który w ramach współpracy z lokalnym Stowarzyszeniem “Daj mi czas” wprowadził ją w swoim sklepie na początku kwietnia z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

Rozwiązanie wdrożyły także sklepy we Wrocławiu, w Gdańsku, w Radomiu, w Kielcach czy w Rzeszowie.  

Teraz Auchan informuje, że "Godziny ciszy" będą stopniowo wprowadzane w każdym sklepie sieci w Polsce.   

"Godziny ciszy" w każdym Auchan w Polsce

Jak poinformowała portal Wirtualnemedia.pl, Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji i CSR Auchan, sieć nie ma ustalonego z góry terminarza wdrożenia rozwiązania. - Biorąc pod uwagę tempo oraz zainteresowanie Klientów - myślę, że stanie się to dość szybko - dodaje. O godzinach i dniach obowiązywania "cichych godzin" zadecyduje dyrektor każdego sklepu Auchan.

- Wiąże się to z tym, że przed wprowadzeniem powinien nawiązać relację z lokalnym stowarzyszeniem/ fundacją , która opiekuje się osobami ze spektrum autyzmu, aby wraz z nimi, jak najskuteczniej dać odpowiedź na lokalne potrzeby - mówi nam Dorota Patejko.

Na czym polegają "Godziny ciszy"?

“Godziny ciszy”, to specjalnie wyznaczony czas na zakupy dla osób ze spektrum autyzmu. W tym specjalnie wyznaczonym czasie na terenie hipermarketu zostaną przyciemnione światła, nie są nadawane komunikaty, nie ma muzyki, a wszystkie telewizory są wyłączone. Dodatkowo, specjalna, uprzywilejowana kasa jest oddana do dyspozycji osób kupujących. Podobne działania podejmuje w tym czasie galeria handlowa przy hipermarkecie Auchan.

Dołącz do dyskusji: Auchan wprowadza "Godziny ciszy" we wszystkich sklepach w Polsce

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mała wielka rzecz
Brawo!
0 0
odpowiedź
User
X
chcę 24 godziny ciszy!
0 0
odpowiedź
User
Mikron
Wszystkim to dobrze zrobi. W stronę ciszy powinien iść świat.
0 0
odpowiedź