SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa CCC zamknęła wszystkie sklepy w Rosji

Polska Grupa CCC zamknęła wszystkie swoje 38 sklepów stacjonarnych w Rosji - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

fot. materiały prasowe Article

Po zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę, z rosyjskiego rynku masowo zaczęły wycofywać się firmy z wielu  branż i sektorów. Już dzień po rozpoczęciu inwazji polska Grupa CCC, posiadająca sieć sklepów z obuwiem i akcesoria, rozpoczęła proces wycofywania się z rynku rosyjskiego.

"Zgodnie z zapowiedziami postanowiliśmy zawiesić działalność operacyjną Grupy CCC w Rosji w obecnym jej kształcie. Oznacza to w szczególności: zaprzestanie dostaw, wstrzymanie rozwoju CCC w Rosji (tj. jedynej linii biznesowej Grupy obecnej na tym rynku), zaniechanie planów ekspansji oraz konsekwentne ograniczanie działalności operacyjnej. Inwestycje, które chcieliśmy przeprowadzić na rynku rosyjskim, prawdopodobnie przekierujemy na wzmocnienie naszej pozycji w CEE " - zapowiadała w połowie marca spółka.

Koniec działalności sklepów Grupy CCC w Rosji

Jak dowiaduje się portal Wirtualnemedia.pl, w Rosji zamkniętych zostało 38 sklepów Grupy CCC - czyli wszystkie.

- Za nami jest już także zaprzestanie dostaw, zamknięcie sklepu internetowego oraz zaniechanie planów ekspansji - mówi nam Marta Rzetelska, rzeczniczka Grupy CCC.

Rosja odpowiadała za ok. 2 proc. obrotów Grupy CCC.

- Inwestycje, które chcieliśmy przeprowadzić na rynku rosyjskim prawdopodobnie przekierujemy na wzmocnienie naszej pozycji w CEE. To, w jaki sposób biznes w Rosji zostanie zakończony formalnie, wymaga uzgodnienia z naszymi instytucjami finansującymi – co obecnie robimy - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Marta Rzetelska.

Do Grupy CCC należy łącznie 1000 sklepów. Łączna powierzchnia sieci sprzedaży grupy na koniec stycznia 2022 roku wynosiła 664,3 tys. m kw. (+3 proc. rdr).

Grupa CCC wsparła uchodźców z Ukrainy akcją DajSwoimButomDrugieŻycie. Firma zbierała buty, odświeżała je we współpracy z WoshWosh i oddawała uchodźcom.

Od listopada ub.r. do stycznia br., według szacunkowych danych przychody grupy CCC zwiększyły się rok do roku o 46 proc. do 2,04 mld zł, a udział sprzedaży internetowej zmalał z 61 do 56 proc. Sieć CCC zanotowała wzrost wpływów o 51 proc., eobuwie o 23 proc., a Modivo o 123 proc. W całym roku obrotowym 2021 przychody grupy CCC wyniosły 7,6 mld zł, z czego 51 proc. stanowiła sprzedaż online.

Dołącz do dyskusji: Grupa CCC zamknęła wszystkie sklepy w Rosji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl