SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa Polsat wyprodukuje filmy o Annie Przybylskiej i Jerzym Górskim, komedię romantyczną i serial animowany „Wilq Superbohater”

W ramach uruchomionej w maju br. Cyfrowej Strefy Twórców Grupa Polsat wybrała cztery projekty, które skieruje do produkcji, a później zajmie się ich dystrybucją i promocją. Są to filmy „Gwiazda” o życiu Anny Przybylskiej, „Podwójny Ironman” o Jerzym Górskim, komedia romantyczna „Brawo My!” oraz serial animowany „Wilq Superbohater”.

Anna Przybylska, fot. akpa Anna Przybylska, fot. akpa

Program Cyfrowa Strefa Twórców wystartował w maju br. i jest przeznaczony dla scenarzystów oraz producentów. Mogą oni zgłaszać swoje projekty poprzez dokonanie rejestracji na stronie internetowej cyfrowastrefatworcow.pl.

W ciągu czterech miesięcy od rozpoczęcia naboru Grupa Polsat otrzymała ponad 250 projektów na różnym etapie realizacji. Ocenia je komisja, w skład której powołani zostali przedstawiciele spółek Grupy Polsat, m.in. Agnieszka Odorowicz, Jarosław Sander, Magdalena Janeczek, Justyna Wieczorek-Żmudzka i Aleksandra Kułakowska. Komisja bierze pod uwagę pomysł, a także potencjał dotarcia filmu do szerokiej publiczności kinowej i telewizyjnej, również międzynarodowej.

Spośród wszystkich projektów duża część została przeznaczona do dalszych prac scenariuszowych (Grupa nie informuje dokładnie, nad iloma projektami pracuje). W kolejnych etapach komisja spotyka się z twórcami, dyskutuje o wybranych scenariuszach, wskazuje elementy do poprawki. Do tej pory zatwierdzone do realizacji zostały cztery projekty (trzy filmy i jeden serial animowany), zaś proces tworzenia scenariuszy do kolejnych dwóch filmów pozostaje w bardzo zaawansowanej fazie.

- W ciągu czterech pierwszych miesięcy działania Cyfrowej Strefy Twórców, twórcy i producenci filmowi zgłosili do nas łącznie ponad 250 propozycji filmów i seriali. Do września oceniliśmy merytorycznie i rozpatrzyliśmy 240 z nich. Udało się to dzięki intensywnej pracy naszego zespołu, który ocenia każdy projekt, biorąc pod uwagę wiele kryteriów.  Do końca grudnia br. ogłoszone zostaną kolejne tytuły, które będą rozwijane w 2017 r., a do produkcji zostaną skierowane w roku 2018 - mówi Agnieszka Odorowicz, członek zarządu Cyfrowego Polsatu.

Wczoraj na konferencji prasowej podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni Grupa Polsat ogłosiła szczegóły pierwszych czterech projektów, które wyprodukuje w ramach współpracy z twórcami wyselekcjonowanymi w CST.


fot. Łukasz Brzezicki

W 2017 roku będzie można obejrzeć film Łukasza Palkowskiego pt. „Podwójny Ironman” oraz 13-odcinkowy animowany serial komediowy oparty na serii komiksów braci Minkiewiczów „Wilq Superbohater”. Komedia romantyczna Bartosza Prokopowicza „Brawo My!” i biografia Anny Przybylskiej pt. „Gwiazda” w reżyserii Radosława Piwowarskiego trafią do kin w 2018 roku.

„Podwójny Ironman”, „Brawo My!” i „Gwiazda” trafią najpierw do kin, a potem do kolejnych kanałów dystrybucji Grupy Polsat: kanałów płatnych, usług VoD, internetu i na antenę otwartą. 13-odcinkowy animowany serial komediowy „Wilq Superbohater” będzie można obejrzeć w internecie i na antenie stacji Polsat.

W filmie „Podwójny Ironman” pokazany zostanie życiorys sportowca Jerzego Górskiego, który ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata i zdobył tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24:47:46. Reżyserią filmu zajmie się Łukasz Palkowski. „Podwójny Ironman” wejdzie na ekrany kin w czwartym kwartale 2017 roku. Natomiast reżyserem komedii romantycznej „Brawo My” jest Bartosz Prokopowicz. Film opowie o perypetiach miłosnych 30-latetniej dziewczyny, a premierę kinową zaplanowano na 2018 rok.

- Późną jesienią rozpoczynamy zdjęcia do „Podwójnego Ironmana”. Pewnie zimą rozpoczniemy prace na planie naszej komedii romantycznej „Brawo My!” - opowiada w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Agnieszka Odorowicz, członek zarządu Cyfrowego Polsatu.

Pomysłodawcą filmu „Gwiazda”, opowiadającego o życiu aktorki Anny Przybylskiej, jest Miasto Gdynia. W listopadzie rozpocznie casting do głównej roli. Obraz wyreżyseruje Radosław Piwowarski, a na ekrany kin trafi on w przyszłym roku.

- Teraz trudno mi powiedzieć, kiedy znajdziemy aktorkę, którą widzowie pokochają. Uroda u Ani Przybylskiej była bardzo istotna, ale fascynująca w niej była niezwykła energia, błyskotliwa inteligencja, łobuzerskość. Tych cech szukamy - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Odorowicz. - Będziemy poszukiwać aktorki w całej Polsce i mówić o tym szeroko, bo jeszcze nie jesteśmy pewni, czy casting obejmie tylko zawodowców, czy może powinniśmy przyjrzeć się także amatorom - dodaje.

Z kolei „Wilq Superbohater” jest 13-odcinkowym animowanym serialem, który będzie utrzymany w konwencji komediowej. Serial oparty jest na serii komiksów Bartosza i Tomasza Minkiewiczów (oni też napisali scenariusz oraz zajmą się reżyserią wraz z Leszkiem Nowickim). Serial emitowany będzie najpierw w platformach internetowych w 2017 roku.

- To zupełnie inny projekt, który jest fantastycznie śmieszny i totalnie złośliwy. Jego odcinki umożliwią dystrybucję w bardzo nowoczesny sposób - tłumaczy Wirtualnemedia.pl Odorowicz. - Na początku, zanim serial pojawi się na jednej z naszych anten, będziemy go dystrybuować w internecie i VoD. Rzeczywiście, tym serialem chcemy wypróbować nowoczesne formy dystrybucji kontentu - podkreśla.

Do Grupy Polsat w dalszym ciągu można składać projekty filmów i seriali. Kolejne produkcje filmowe, w które Polsat się zaangażuje, mają zostać ogłoszone pod koniec roku.

Warto dodać, że w ramach programu Cyfrowa Strefa Twórców Grupa obejmie wybrane projekty opieką produkcyjną, promocyjną i dystrybucyjną.


Co to jest Cyfrowa Strefa Twórców?

Program Cyfrowa Strefa Twórców zakłada:
• Indywidualny charakter współpracy pomiędzy inicjatorami programu i twórcami,
• Obejmowanie opieką produkcyjną, promocyjną i dystrybucyjną projektów audiowizualnych,
• Korzystne modele współpracy, określające wspólne cele artystyczne i biznesowe,
• Wspólną pracę nad jakością we wszystkich fazach realizacji projektów,
• Efektywną i kompleksową promocję wspólnych projektów,
• Skuteczną dystrybucję na wszystkich polach eksploatacji,
• Zapewnienie ochrony prawnoautorskiej zgłaszanym projektom w ramach Grupy,
• Uproszczenie i usystematyzowanie biznesowej współpracy z producentami przez spółki Grupy Polsat.

Wspierane będą oryginalne pomysły twórców, dotychczas niezakupione przez producentów, projekty w fazie developmentu czy te posiadające pierwsze wersje scenariusza. Inicjatorzy programu czekają także na propozycje seriali posiadające storyline, dla których rozwinięte scenariuszowo zostały przynajmniej trzy odcinki, projekty filmowe, które nie posiadają zamkniętych źródeł finansowania i dystrybucji.

Jakie projekty mają największe szanse na wsparcie?
• Fabularne filmy kinowe, skierowane do szerokiej widowni: filmy sensacyjne, komedie, kryminały, thrillery, komediodramaty, filmy familijne,
• Oryginalne projekty filmów kinowych, wzbogacające polską sztukę filmową o nowe tematy lub nowe ujęcia współczesności,
• Interesujące biografie,
• Debiuty filmowe w gatunkach atrakcyjnych dla widowni kinowej,
• Pełnometrażowe filmy animowane, oparte o uniwersalne historie i przeznaczone dla szerokiej widowni, o potencjale sprzedaży na rynkach zagranicznych,
• Międzynarodowe koprodukcje filmowe, najchętniej z polskim udziałem, który stanowi atut dystrybucyjny tych filmów,
• Nietuzinkowe pomysły na seriale, odbiegającego od nurtu popularnego, które wyróżniają się oryginalnością, niestandardowym sposobem opowiadania i mają potencjał na międzynarodową sprzedaż.

Zakres współpracy:
• Zakup pomysłu/scenariusza,
• Koprodukcja filmów,
• Dystrybucja filmów,
• Zakup licencji na wiele pól eksploatacji,
• Kupno praw do realizacji remake’ów i sequeli filmów kinowych,
• Zakup formatów serialowych,
• Zakup licencji do emisji filmu wraz z miniserią.

Dołącz do dyskusji: Grupa Polsat wyprodukuje filmy o Annie Przybylskiej i Jerzym Górskim, komedię romantyczną i serial animowany „Wilq Superbohater”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paw
Kto to jest Jerzy Górski ?
0 0
odpowiedź
User
dk
Kto to jest Jerzy Górski ?
Wielki gość. Przez lata ćpał, potem się podniósł i - jak w tekście - został mistrzem triatlonu.
0 0
odpowiedź
User
j
A jaką ta Przybylska miała biografię, że o tym film kinowy kręcą?
0 0
odpowiedź