SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grzegorz Kania nie jest już dyrektorem finansowym Huuuge

W środę Grzegorz Kania porozumiał się co do odejścia z produkującej i wydającej gry mobilne firmy Huuuge, w której pełnił funkcje dyrektora finansowego i skarbnika. Z firmą był związany od jesieni 2020 roku, wcześniej pracował m.in. w Agorze i Ringier Axel Springer Polska.

Grzegorz Kania, fot. materiały prasoweArticle

W komunikacie giełdowym Huuuge nie podano przyczyn zakończenia współpracy z Grzegorzem Kanią.

Zapowiedziano natomiast, że funkcję dyrektora finansowego tymczasowo będzie pełnił w firmie Marek Chwałek, który od 2015 roku jest w niej wicedyrektorem finansowym. Nadzoruje on część zadań finansowych w grupie Huuuge, jest też członkiem zarządu polskiego oddziału spółki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Grzegorz Kania został dyrektorem finansowym grupy Huuuge w październiku 2020 roku. Przedtem przez trzy lata był członkiem zarządu ds. finansowych w Agorze i przez pięć lat dyrektorem finansowym w Ringier Axel Springer Polska

Ponadto pracował m.in. w PricewaterhouseCoopers, UPC Polska i Grupie Kapitałowej BLStream (obecnie Intive).

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Huuuge przy spadku przychodów z 379,66 do 351,13 mln zł osiągnęła wzrost wyniku netto ze 148,94 mln zł straty do 37,31 mln zł zysku.

W lutym ub.r. Huuuge zadebiutowało na warszawskiej giełdzie. W ofercie publicznej sprzedawano akcje po 50 zł za sztukę, wartość oferty wyniosła 1,66 mld zł, a poziom redukcji zapisów inwestorów - aż 96,96 proc.

Od jesieni ub.r. kurs spółki jest w trendzie spadkowym, od lutego br. utrzymuje się poniżej 20 zł. W zeszłą środę na koniec sesji wynosił 16,32 zł, co daje kapitalizację w wysokości 1,37 mld zł.

Prezesem i dyrektorem generalnym Huuuge jest Anton Gauffin, na początku kwietnia br. na współdyrektorem generalnym został Rod Cousens. W zarządzie jako dyrektorzy są również Krzysztof Kaczmarczyk (od lutego ub.r.), John Salter, Henric Suuronen i Tom Jacobsson (wszyscy od 2020 roku).

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Kania nie jest już dyrektorem finansowym Huuuge

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl