SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Huuuge wyda do 100 mln zł na skup swoich akcji, celem program opcji pracowniczych

Rada dyrektorów produkującej Huuuge podjęła uchwałę w sprawie rozpoczęcia skupu akcji własnych na potrzeby pracowniczego programu opcji na akcje (ESOP) - poinformowała spółka w komunikacie. Łączna liczba akcji nabywanych w ramach skupu ma wynieść do 2,5 mln, spółka chce przeznaczyć na ten cel do 100 mln zł.

Anton Gauffin, założyciel i dyrektor generalny HuuugeArticle

Jak podano, celem skupu akcji własnych jest zaspokojenie potrzeb spółki związanych ze zobowiązaniem do zaoferowania w najbliższej przyszłości osobom zatrudnionym w spółce akcji w wyniku realizacji opcji przyznanych w ramach opisanych w prospekcie emisyjnym oraz raportach finansowych planów opcji pracowniczych.

Skup zakończy się nie później niż do 31 marca 2023 r., chyba że zostanie wcześniej zakończony decyzją spółki.

Skup akcji Huuuge do końca marca

Huuuge poinformował, że nie będzie dokonywał skupu akcji po cenie wyższej niż aktualny kurs notowań akcji na GPW w Warszawie, na podstawie oficjalnych notowań giełdowych prowadzonych przez GPW lub po cenie wyższej niż 40 zł na akcję.

Jak podano, w okresie skupu spółka nie będzie zbywała akcji własnych w innym celu niż wynikającym z realizacji opcji przyznanych w ramach planów opcji pracowniczych.

- Aktualna cena naszych akcji jest znacząco poniżej ceny z pierwszej oferty publicznej i uważamy, że utrzymujący się obecnie sentyment rynkowy nie odzwierciedla długoterminowej wartości Huuuge. Naszym zdaniem skup akcji na potrzeby pracowniczego programu ESOP jest bardzo dobrą alternatywą w stosunku do rozwodnienia. Jednocześnie, biorąc pod uwagę fakt, że Huuuge jest firmą generującą solidne przepływy gotówkowe, możemy przeprowadzić skup akcji bez negatywnego wpływu na realizację naszej strategii „Build & Buy” - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Anton Gauffin, założyciel i dyrektor generalny Huuuge.

Ponadto, spółka poinformowała, że złoży wniosek do zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie o zniesienie w stosunku do akcji spółki ograniczeń dotyczących ofert akcji kategorii 3, wynikających z amerykańskiej Regulacji S. Po przeprowadzeniu skupu akcji własnych nie będzie potrzeby przeprowadzania w najbliższym czasie dodatkowej emisji akcji w związku z ESOP, a w konsekwencji nie wystąpi konieczność przedłużenia tych ograniczeń.

Kurs Huuuge zmalał o ponad połowę

W lutym ub.r. Huuuge zadebiutowało na warszawskiej giełdzie. W ofercie publicznej sprzedawano akcje po 50 zł za sztukę, wartość oferty wyniosła 1,66 mld zł, a poziom redukcji zapisów inwestorów - aż 96,96 proc.

Od października kurs Huuuge jest w trendzie spadkowym, zmalał z ok. 40 zł poniżej 20 zł. We wtorek na koniec sesji wynosił 18,72 zł, co dawało kapitalizację w wysokości 1,58 mld zł.

W trzecim kwartale ub.r. przychody Huuuge wzrosły rok do roku o 17,1 proc., do 92 mln dolarów, a skorygowany zysk EBITDA - o 106 proc. do 17,7 mln dolarów.

Dołącz do dyskusji: Huuuge wyda do 100 mln zł na skup swoich akcji, celem program opcji pracowniczych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl