SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Huuuge ma sygnały od inwestorów, zaczyna przegląd opcji strategicznych. Kurs zareagował mocnymi wzrostami

Producent gier mobilnych Huuuge zaczyna przegląd opcji strategicznych, w ramach którego przeanalizuje wstępne sygnały od potencjalnych inwestorów. Od debiutu na warszawskiej giełdzie półtora roku temu akcje firmy staniały o ponad 60 proc. We wtorek za akcję płacono 21,50 zł, po wzroście o 14,73 proc.

Anton Gauffin, założyciel i dyrektor generalny Huuuge Article

Huuuge poinformował w komunikacie, że otrzymał już od potencjalnych inwestorów wyrazy gotowości rozpoczęcia dyskusji „dotyczących przyszłości spółki”. Zapowiedział, że w ramach przeglądu opcji strategicznych „dokona analizy tych wyrazów gotowości rozpoczęcia rozmów oraz ewentualnych innych propozycji, które mogą wynikać z przeglądu, zgodnie z obowiązkami ustanowionymi w odpowiednich przepisach prawa”.

Natomiast od swoich obecnych głównych akcjonariuszy, mających uprzywilejowane walory z serii A i B, otrzymał potwierdzenie, że „każdy z nich w pełni popiera i będzie w pełni współpracował ze spółką w sprawach związanych z przeglądem”.

Na potrzeby przeglądu firma powołała komitet specjalny rady dyrektorów, który zatrudnił doradców finansowych i prawnych do wsparcia w tym procesie. Nie ustaliła natomiast jego harmonogramu.

W komunikacie zaznaczyła, że „rozważa i jest otwarta na szereg możliwych opcji strategicznych, które mogą obejmować pozyskanie inwestora strategicznego lub finansowego lub przeprowadzenie potencjalnej transakcji, która może skutkować zmianą struktury akcjonariatu”.

Akcje Huuuge przecenione o 61 proc.

Huuuge zajmuje się produkcją i wydawaniem gier mobilnych. W pierwszym kwartale br. firma przy spadku skonsolidowanych przychodów z 379,66 do 351,13 mln zł osiągnęła wzrost wyniku netto ze 148,94 mln zł straty do 37,31 mln zł zysku.

W kwietniu ub.r. kupiła za 39 mln dolarów prawa do gry mobilnej „Traffic Puzzle”.

Na warszawskiej giełdzie Huuuge jest notowane od lutego ub.r. W ofercie publicznej sprzedawano akcje po 50 zł za sztukę, wartość oferty wyniosła 1,66 mld zł, a poziom redukcji zapisów inwestorów - aż 96,96 proc.

Od września ub.r. kurs spółki zmalał w ciągu pięciu miesięcy z ok 40 zł do poziomu 16 zł.

We wtorek za akcję płacono 21,50 zł, po ostrym wzroście o 14,73 proc.

Głównymi akcjonariuszami firmy są jej prezes i dyrektor generalny Anton Gauffin (ma 30,68 proc. walorów) i Raine Group (12,96 proc.). Od lutego br. spółka prowadzi skup swoich akcji (zapowiedziała, że przeznaczy na to maksymalnie 100 mln zł), do poniedziałku nabyła walory stanowiące 6,73 proc. jej kapitału.

Dołącz do dyskusji: Huuuge ma sygnały od inwestorów, zaczyna przegląd opcji strategicznych. Kurs zareagował mocnymi wzrostami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl