SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

The Dust dostanie 1,5 mln euro od wydawcy „I, the Inquisitor”, kurs spółki wystrzelił

Firma The Dust podpisała z Kalypso Media Group wartą 2,42 mln euro umowę dotyczącą wydania przygotowywanej gry wideo „I, the Inquisitor”. Akcje spółki natychmiast podrożały o ponad 40 proc.

Grafika promująca grę „I, the Inquisitor” Article

W środowym komunikacie The Dust poinformował, że w ramach tej umowy otrzyma 1,55 mln euro jako bezzwrotny wkład produkcyjny, wypłacany transzami po osiągnięciu kolejnych kamieni milowych określonych w umowie.

Ponadto Kalypso Media Group przeznaczy około 600 tys. euro na działania marketingowe i promocyjne oraz około 275 tys. euro na lokalizacje (tłumaczenia na wybrane języki w sposób uwzględniający realia lokalizacyjne takie jak realia kulturowe, slogan) i QA (quality assurance - działania mające na celu spełnienie wymagań jakościowych). Zaznaczono, że te kwoty mogą się zmienić w trakcie produkcji.

Premiera „I, the Inquisitor” za rok

Gra „I, the Inquisitor” będzie wydana na komputery PC, Playstation 5 i Xbox Series X/S. The Dust i Kalypso zakładają równoczesną premierę na wszystkie platformy w drugim półroczu 2023 roku.

Kalypso jest niemieckim wydawcą o globalnym zasięgu, który w swoim portfolio ma takie serie gier jak Tropico czy Dungeons.

„I, the Inquisitor” to przygodowa gra akcji oparta na motywach Cyklu Inkwizytorskiego autorstwa Jacka Piekary. Jej pierwszy zwiastun gry został opublikowany przez The Dust wiosną ub.r., a w maju br. pojawił się dłuższy trailer.

 

Akcje The Dust mocno drożeją

Komunikat o umowie z Kalypso Media Group opublikowano krótko po godz. 10. W ciągu kilku minut akcje The Dust podrożały o 21 proc. do 12,10 zł, a o godz. 10:56 kurs wynosił już 14,50 zł.

W ostatnich latach firma notowała straty: w ub.r. przy 3,12 mln zł przychodów była 3,15 mln zł netto na minusie, w 2020 roku miała 2,25 mln zł wpływów i 1,15 mln zł straty netto, a rok wcześniej - 1,56 mln zł wpływów i 658 tys. zł straty netto. W pierwszym kwartale br. przychody sięgnęły 1,35 mln zł, a strata netto - 636 tys. zł.

Wiosną ub.r. spółka sprzedała akcje nowej emisji po 14 zł za sztukę, pozyskała 4,2 mln zł na produkcję „I, the Inquisitor”.

Głównym akcjonariuszem The Dust jest agencja Me & My Friends - ma walory stanowiące 24,9 proc. kapitału i 39,9 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

The Dust jest notowana na bocznym rynku warszawskiej giełdy od ponad czterech lat. Jesienią 2020 roku kurs na krótko wspiął się do 40 zł, natomiast od początku br. do wtorku stracił 41 proc. We wtorek na zamknięciu sesji wynosił 10 zł, co daje 20 mln zł kapitalizacji.

Dołącz do dyskusji: The Dust dostanie 1,5 mln euro od wydawcy „I, the Inquisitor”, kurs spółki wystrzelił

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl