SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pracownicy TVN w piątki pracują krócej. To globalna inicjatywa Warner Bros. Discovery

W czasie dwóch wakacyjnych miesięcy TVN Warner Bros. Discovery wprowadziło krótszy dzień pracy w piątki. To część globalnej inicjatywy Warner Bros Discovery Summer Friday. Program potrwa do 2 września, a pracownicy firmy w te dni pobyt w biurach o cztery godziny.

Program ruszył na początku czerwca i dostosowany do rodzaju pracy na różnych stanowiskach oraz do potrzeb biznesowych w regionie. Członkowie zespołu TVN, którzy - z uwagi na specyfikę wykonywanych zadań - nie mogą skrócić swojego dnia pracy w piątki, mogą wykorzystać trzy dodatkowe dni urlopu w 2022 roku.

- Stale obserwujemy zmieniający się rynek pracy i zwracamy uwagę na oczekiwania naszych pracowników. Dzisiaj, po doświadczeniach, które płyną z hybrydowego modelu pracy podczas pandemii COVID-19 wiemy, że elastyczność to jedna z głównych cech, jakie powinny opisywać nowoczesne środowisko pracy - komentuje Agnieszka Maciejewska, VP People & Culture w TVN Warner Bros.

Discovery Summer Friday Program ma stanowić dodatkową zachętę dla pracowników do weekendowych wyjazdów, letniego odpoczynku i oderwania się od spraw służbowych. - Ze względu na bardzo różnorodne zadania naszych zespołów wprowadziliśmy także zamiennie możliwość wykorzystania dodatkowych dni wolnych od pracy. Pracujemy nad kolejnymi udogodnieniami, które pozwolą pracownikom łączyć pasję do pracy, którą wykonują z cennym czasem wolnym poza biurem – dodaje Agnieszka Maciejewska.

Ponad 2 tys. osób przeszkolonych w pół roku

TVN Warner Bros. Discovery w coraz szerszym zakresie stawia na politykę, mającą zachęcać pracowników do rozwoju. Tylko w drugim kwartale 2022 roku zrealizowano w firmie kilkanaście projektów rozwojowych, w których udział wzięło ponad 1000 uczestników. Pracownicy mogli poszerzać i wzmacniać swoje kompetencje, a szczególny nacisk położono na rozwój umiejętności przywódczych. Spółka zrealizowała też program rozwojowy dla kobiet.

Natomiast w pierwszym kwartale br. Grupa TVN zorganizowała 32 różne szkolenia i webinary wewnętrzne, w których udział wzięło łącznie ponad 1350 osób. Nadawca planuje w najbliższym czasie uruchomić kolejne projekty, w tym m.in. skierowany do różnych grup zawodowych i zespołów program szkoleniowy w zakresie usprawniania procesów i innowacji.

W 2020 r. Grupa TVN zanotowała spadek przychodów o 9,8 proc. do 1,87 mld zł, a jej zysk netto zmalał z 540,57 do 486,98 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Pracownicy TVN w piątki pracują krócej. To globalna inicjatywa Warner Bros. Discovery

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pytajacy
Inicjatywa nietrafiona.
Zespoły pracują w biurze 2x w tygodniu resztę dni zdalnie.
Kto z tego korzysta?
0 0
odpowiedź
User
Hik
Inicjatywa jedynie na papierze.
0 0
odpowiedź
User
Lol
To skracanie tak weszło, że niektórzy w piątki się dowiedzieli żeby w poniedziałek też nie przychodzić. Bo wlasnie są niepotrzebni. Jeszcze sporo osób będzie miało tak „skrócony” czas 😀
0 0
odpowiedź