SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Füsun Wehrmann szefową technologii w Grupie InPost. Nowe stanowisko w strukturach firmy

InPost stworzył nowe stanowisko w swoich strukturach, które ma wzmocnić firmę w segmencie tworzenia nowoczesnych rozwiązań w obsłudze klientów. Füsun Wehrmann, ekspertka współpracująca wcześniej z Microsoft i Vodafone, została szefową technologii w Grupie InPost.

Füsun Wehrmann, fot. InPost Article

InPost należy obecnie do największych firm kurierskich i logistycznych w Polsce. W pierwszym kwartale br. osiągnął wzrost przychodów o 94,4 proc. do 1,5 mld euro (a bez uwzględnienia kupna Mondial Relay o 19 proc.) i spadek zysku netto z 93,8 do 68,8 mln euro.

Z kolei niedawno firma zapowiedziała, że wprowadza na rynek nowy typ maszyny paczkowej pod nazwą Robomat. Ten rodzaj Paczkomatu instalowany będzie w sklepach sieci Żabka. Maszyna ma tylko jedną komorę i wykorzystuje mechanizm robota kartezjańskiego.

Nowe stanowisko w InPost

Teraz poinformowano, że InPost wzmacnia swoje zasoby technologiczne. Od 24 sierpnia 2022 r. Füsun Wehrmann dołączyła do zespołu jako chief of technology (CTO), nowej roli stworzonej w strukturze firmy. Füsun zyskała doświadczenie dzięki współpracy z takimi markami jak Microsoft, Vodafone, Naspers & OLX i Wayfair.

Czytaj także: InPost ma już 4 tys. Paczkomatów w Wielkiej Brytanii

- InPost jest jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie. Wprowadzone przez nas innowacje zrewolucjonizowały dostawę ostatniej mili i już na stałe zmieniły nawyki Polaków – zaznacza w komunikacie Rafał Brzoska, CEO i założyciel InPost. - Teraz skutecznie zachęcamy Europejczyków do udziału w tej rewolucji ekologicznej. Zgodnie z prawem Moore'a, wszystkie wykładnicze zmiany uwalniają niewyobrażalny potencjał i znajdują sposoby na rozwiązanie najtrudniejszych problemów świata. Takie zmiany są możliwe tylko wtedy, gdy innowacyjna i dobrze funkcjonująca baza technologiczna staje się częścią równania. Jestem przekonany, że zespół, który zbudowaliśmy pod kierownictwem Füsun, jest w stanie zrealizować więcej niż jedno przedsięwzięcie, które zrewolucjonizuje wysyłanie i odbieranie paczek i sprawi, że sam proces będzie jeszcze szybszy i bardziej przyjazny dla planety na każdym rynku, na którym działamy. Oprócz ogromnego doświadczenia zdobytego w sektorze IT, Füsun pokazała, jak wpływowa może być kobieta-przywódca w kształtowaniu organizacji w kierunku sprawiedliwości i ciągłego doskonalenia kultury.

Czytaj także: DeeZee, CCC i InPost zachęcają, by dać drugie życie butom i ubraniom

Według zapowiedzi, na nowo utworzonym stanowisku Füsun Wehrmann będzie odpowiedzialna za stworzenie, wraz z zespołem ekspertów, długoterminowej strategii optymalizacji i maksymalizacji korzyści skali w procesach biznesowych. Do jej zadań należeć będzie również opracowanie rozwiązań technologicznych zwiększających zadowolenie klientów z usług oferowanych przez Grupę InPost.

Dołącz do dyskusji: Füsun Wehrmann szefową technologii w Grupie InPost. Nowe stanowisko w strukturach firmy

 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl