SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Oszczędzaj inwestując” w kampanii platformy inPZU (wideo)

TFI PZU uruchomiło platformę internetową inPZU umożliwiającą łatwy zakup produktów inwestycyjnych. - Wierzę, że dzięki temu inwestowanie i oszczędzanie stanie się w Polsce dużo bardziej powszechne, bo na takie rozwiązania będzie stać wielu Polaków - komentuje Paweł Surówka, prezes PZU.

Article

Na inPZU użytkownicy mogą m.in. porównywać fundusze, definiować cele inwestycyjne, mają też możliwość ich personalizacji. W ciągu kilku minut platforma pozwala wyszukać fundusze oraz oparte o nie gotowe portfele modelowe, a także opłacić zlecenie online.

Platforma oferuje dwie podstawowe ścieżki sprzedażowe: dla początkujących inwestorów, którzy dopiero zaczynają inwestować oraz tzw. ścieżka ekspercka. Klienci początkujący mogą skorzystać z pomocnika inwestycyjnego i wyszukać produkty odpowiadające określonym parametrom. W zależności od preferencji do wyboru mają od 1 do 6 portfeli modelowych. Klient ekspercki może samodzielnie zbudować swój własny portfel inwestycyjny, wybierając spośród 6 funduszy indeksowych, od najbardziej bezpiecznych aż po akcyjne

Żeby korzystać z inPZU, nie trzeba zakładać rachunku maklerskiego. Minimalna wpłata wynosi 100 zł. W ofercie serwisu jest obecnie sześć funduszy pasywnych.

 

- Inwestowanie za pomocą inPZU jest bardzo korzystne. Koszty są transparentne, nieskomplikowane i atrakcyjne. Na platformie każdy fundusz ma stałą niską opłatę: 0,5 proc. W sprzedaży online funduszy inwestycyjnych standardem w Polsce jest brak opłat manipulacyjnych, ale klienci do tej pory płacili wysokie kwoty za zarządzanie. Im większy poziom ryzyka funduszy, tym wyższa opłata - opisuje Marcin Adamczyk, prezes TFI PZU.

- Strategia #nowePZU kładzie duży nacisk na innowacyjność w dotarciu do klienta z całą paletą produktów. Jednym ze sposobów jest kanał online. Pomysł platformy internetowej inPZU oferującej proste, przystępne i zarazem nowoczesne rozwiązania inwestycyjne idealnie wpisuje się w to, jak Grupa PZU chce obsługiwać swoich klientów teraz i w przyszłości - dodaje Paweł Surówka, prezes PZU.

Zaprojektowaniem architektury serwisu oraz przygotowaniem jego layoutu i front-endu zajeła się agencja Focus Media Group.

 

Kampania reklamująca inPZU jest realizowana pod hasłem „Oszczędzaj inwestując”. Obejmuje telewizję (spot 15-sekundowy), radio (spot 30-sekundowy), internet (bannery, spot 6- i 30-sekundowy) oraz prasę.

Za strategię i koncepcję kreatywną kampanii odpowiada Focus Media Group. Agencja pozyskała zlecenia w dwóch przetargach: osobno na stworzenie serwisu i przygotowanie jego komunikacji reklamowej.

Dołącz do dyskusji: „Oszczędzaj inwestując” w kampanii platformy inPZU (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl